Naga MarketsGodzina 14:30 przyniosła kilka istotnych danych ze Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy liczbę osób, które po raz pierwszy w życiu złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Dane te publikowane są przez Departament Pracy w okresach tygodniowych.

Kolejny istotny odczyt dotyczył indeksu Fed z Filadelfii. Ankietowani managerowie firm odpowiadają na pytania, które pozwalają określić kierunku zmian w ich przedsiębiorstwach. Na podstawie tych ankiet sporządzany jest indeks. Wartość powyżej zera wskazuje na rozwój sektora przetwórczego, co wiąże się także ze wzrostem gospodarczym. W przypadku wartości ujemnych sygnalizowane jest spowolnienie.

Spada liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych

Odczyt z poprzedniego czwartku wskazywał na 244 tysięcy wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych. Teraz natomiast spodziewano się, że liczba ta wyniesie o 4 tysiące mniej.

Ostatecznie jednak publikacja zaskoczyła pozytywnie, bowiem 232k plasuje się zarówno niżej od poprzedniego odczytu jak i prognoz ekonomistów.

Źródło: Department of Labor

Indeks Fed z Filadelfii powyżej oczekiwań

Opisywany wcześniej indeks Fed okazał się również dawać dobry znak dla amerykańskiej gospodarki. Odczyt na poziomie 18,9 jest co prawda niższy od poprzedniego, jednak oczekiwania prognostów zatrzymały się jedynie na poziomie 18,5.

źródło: philadelphiafed.org

Greenback umacnia się po danych

Na wykresie 30-minutowym pary walutowej EURUSD widać umocnienie dolara amerykańskiego, które jest pierwszą reakcją na wymienione wyżej odczyty. Warto jednak zauważyć, że para ta znajduje się na istotnym wsparciu krótkoterminowym w obrębie 1.1687.

Wynik testu tego wsparcia powinien dostarczyć nam informacji, co do dalszego kierunku. Jego skuteczne przełamanie, a także zamknięcie pod minimami dzisiejszej sesji uwolnić może większe pokłady podaży. Z kolei w przypadku jego utrzymania otwarta zostanie droga do ponownego testu ostatniego szczytu przy 1.1788.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here