Naga Markets

Spadek inflacji zwiastuje koniec kryzysu w Europie? Co przyniesie tydzień? dr Przemysław Kwiecień (XTB)Pierwszy tydzień tego roku na rynkach upłynął pod znakiem wzrostów. Optymizm inwestorów podsycają warunki pogodowe w Europie. Temperatury na całym kontynencie wyraźnie odbiegają od średnich, a ciepła zima wiąże się ze spadkiem popytu na gaz. Surowiec, który miał stać się polityczną bronią Władimira Putina tanieje, a zapasy gazu w europejskich magazynach znajdują się na wysokim poziomie.

Łagodna zima jest w niesmak Rosji

Obserwujemy nawet anomalię w postaci wzrostu wypełnienia magazynów pomimo faktu, że znajdujemy się w centrum sezonu grzewczego. Nie bez znaczenia jest również poprawa w zakresie oczekiwań dotyczących cen energii. Rośnie szansa na dalszy, istotny spadek inflacji w Europie, a w konsekwencji, Europejski Bank Centralny może nie być zmuszony do tak znaczącego zacieśnienia jak obecnie komunikuje.

Spadek inflacji oznacza również poprawę konkurencyjności europejskiego przemysłu oraz zmniejsza poziom destrukcji popytu w wyniku wzrostu poziomu cen. Warto jednak zauważyć, że inflacja bazowa w strefie euro nadal pozostaje na podwyższonym poziomie, co może wcale nie zmniejszyć determinacji decydentów EBC.

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym skupiamy się na kluczowym temacie tego tygodnia – czy to koniec kryzysu w Europie?

W dzisiejszym webinarze:

  • Czy to koniec kryzysu energetycznego w Europie?
  • Co dalej z polityką EBC?
  • Co wiemy o sytuacji w Chinach?

DOŁĄCZ

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/aktualnosci-rynkowe-wideo

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Bossa


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWIG najwyżej od 8 miesięcy! Główny indeks GPW rośnie 5. tydzień z rzędu
Następny artykułTesla powinna oddzielić się od Elona Muska, aby odzyskać zaufanie inwestorów, uważa Aswath Damodaran
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here