Naga MarketsNotowania miedzi rozpoczynają nowy tydzień od zniżki. Dzisiaj rano cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych powróciła poniżej poziomu 3,50 USD za funt. Korekcie spadkowej notowań miedzi sprzyja odbicie w górę wartości amerykańskiego dolara, ale nie tylko – negatywnym akcentem były także dzisiejsze dane dotyczące handlu zagranicznego Chin.

Notowania miedzi spadają w poniedziałek. Przeszkadza im silniejszy dolar?

Dzisiaj podano, że w listopadzie import miedzi do Chin znalazł się na poziomie 561,3 tys. ton. To o 9,2% mniej niż w październiku br., niemniej nadal o solidne 16% więcej niż w listopadzie poprzedniego roku. Inwestorzy zwracają jednak uwagę na tendencje dotyczące popytu na miedź w Chinach, a te wskazują na powolne wyhamowywanie importu tego metalu. Co prawda dane makro potwierdzają dalszy wzrost aktywności przemysłowej w Chinach, ale jednocześnie nie ma już możliwości korzystnego arbitrażu, który miał miejsce w poprzednich miesiącach i sprawiał, że Chińczycy chętnie kupowali miedź z zagranicy.

Warto oczywiście nadal mieć na uwadze sytuację techniczną na wykresie cen miedzi. Rynek ten nadal porusza się w rejonie wykupienia, co sprawia, że istnieje spore ryzyko korekty spadkowej – niemniej, długoterminowo notowania miedzi mają sporą szansę na kontynuację zwyżek.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here