Naga MarketsStratedzy walutowi Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) będącego jednym z „Wielkiej Piątki” banków w Kanadzie spodziewają się, że akomodacyjna polityka amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) wraz z niskimi stopami procentowymi przyczynią się do dalszych spadków kursu dolara amerykańskiego w 2021 r. Ich zdaniem, inwestorzy nie mogą liczyć na nic więcej, niż chwilowe, krótkotrwałe odreagowanie po wcześniejszej deprecjacji i powrót USD do trendu spadkowego.

  • Dolar amerykański będzie w tym roku kontynuował spadki
  • Słabość dolara doprowadzi do wzrostu kursu euro do 1,26 USD
  • Na słabości dolara zyska również funt, którego kurs wzrośnie do 1,40 USD

Spadek euro okazją do kupna?

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osunął się o między 8 a 18 stycznia br. o niemal 3 centy, co stanowiło dokładnie 2,40 proc. Spadki te zatrzymały się dopiero w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 1,2060 i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, gdzie już kilka dni temu pojawiła się reakcja popytowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSd Daily

Stratedzy walutowi CIBC przewidują, że kurs euro wzrośnie do 1,26 USD, do czego przyczynić miałoby się osłabienie dolara amerykańskiego. Podobnej tendencji spodziewają się oni także na notowaniach pary walutowej GBP/USD, której wzrost miałby odzwierciedlać słabość amerykańskiej waluty.

W ocenie ekspertów, polityka pieniężna amerykańskiej Rezerwy Federalnej nie pozwoli na znaczne umocnienie dolara amerykańskiego w najbliższym czasie. Oczekują oni, że USD zyska nieco dopiero w 2022 r., kiedy Fed zbliży się do zacieśniania polityki monetarnej.

W związku z powyższym, stratedzy CIBC prognozują, że kurs euro wzrośnie w tym roku do 1,26 USD, po czym spadnie w 2022 r do 1,24 USD. Kurs funta ma natomiast wzrosnąć w tym roku do 1,40 USD i utrzymać się na tym poziomie również w przyszłym roku. Eksperci spodziewają się jednak, że w odróżnieniu do euro, kurs funta odbije dopiero w drugiej połowie roku, do czego przyczynić miałoby się opanowanie pandemii w Zjednoczonym Królestwie, które teraz zmaga się z tzw. brytyjską wersją koronawirusa.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kur dolara | orlen akcje forum | notowania dolar | kurs kryptowaluty | notowanie lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here