Naga MarketsBitcoin nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Na przestrzeni tygodnia cena BTC osunęła się bowiem o niemal 8% (choć w skrajnym momencie spadek przekraczał 11%). Mimo, iż biorąc pod uwagę specyfikę tego rynku, wciąż nie jest to żadna ponadprzeciętna zmienność, która mogłaby powodować panikę, to jednak przez wzgląd, że ma ona miejsce w okolicy psychologicznej bariery 10 tys. USD, wpływa to zauważalnie na rentowność wielu portfeli.


Inwestorzy czekają na odzyskanie zainwestowanych środków

Pod koniec 2017 roku obserwowaliśmy ponadprzeciętną aprecjację ceny BTC. W ciągu zaledwie trzech miesięcy wzrosła ona o niemal 16 700 USD co stanowiło ponad 560% z niespełna 3 tys. USD do niemal 20 tys. USD. W tym czasie na rynku tym pojawiło się sporo osób, które nigdy wcześniej nie miało żadnej styczności z inwestowaniem. Ludzie Ci w dużej mierze uważali, że skoro coś rośnie tak dynamicznie, to pewnie rosnąć będzie bez końca. Prawda okazał się dla wielu z nich bolesna, gdyż od drugiej połowy grudnia 2017 r. do połowy grudnia 2018 r. cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się o ponad 84% wracając w okolice 3 tys. USD.

Spadki te sprawiły, że wartość majątku osób, które zainwestowały pod koniec hossy z 2017 r. drastycznie spadła. Wielu z nich wciąż wierzy jednak, że cena BTC odbije i uda im się wyjść z tej inwestycji “z tarczą”.

Wzrosty, które obserwowaliśmy w pierwszej połowie minionego roku oraz od początku bieżącego roku przyczyniły się do zmiany poziomu zyskowności, w efekcie czego portfele wielu osób przestały wykazywać stratę, a zaczęły przedstawiać dodatnią stopę zwrotu.

71% adresów BTC wykazuje zysk

Ostatnie dane IntoTheBlock pokazują, że istotny w tym przypadku jest poziom 9 tys. dolarów. Osunięcie się kursu BTC poniżej tej strefy mogłoby bowiem sprawić, że aż 1,17 miliona adresów Bitcoin (BTC) znów przestanie być rentowne.

Do tej pory ponad 71% wszystkich adresów BTC wykazuje zysk. Jednak osunięcie się kursu poniżej 9 tys. dolarów oznaczałby wysłanie kolejnych 1,17 miliona adresów poniżej progu rentowności.

Aktywność portfeli wskazuje, że większość z nich ma tendencję do trzymania się swoich monet z nadzieją na wzrost ich wartości. Liczba aktywnych adresów wciąż jest bowiem niższa od ubiegłorocznego szczytu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułStopy procentowe w Polsce pozostaną bez zmian jeszcze przez 2 lata? Bitwa na głosy w NBP
Następny artykułTrader21: Żyjemy w chorym świecie ciągłego dodruku pieniądza, okradani przez inflację
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here