Naga MarketsSpadek cen nie wpływa na HODLerów Bitcoina (BTC), pokazują daneWiększość osób, które zainwestowały w Bitcoina (BTC) pozostaje niewzruszona zmiennością na rynku. Dane z platformy wywiadu rynkowego Glassnode wskazują, że 50% osunięcie w ciągu ostatnich 5 miesięcy nie zrobiło na inwestorach ogromnego wrażenia.

„Wskaźniki [UTXO] sugerują, że inwestorzy utrzymują pozycję pomimo straty. Po lokalnym szczycie na rynku Bitcoina w czerwcu, rzadsze transakcje wymagają utworzenia mniejszej liczby UTXO. To w połączeniu ze spadającą ceną spowodowało, że liczba UTXO ze stratą pozostawała od tygodni na [rekordowo wysokim poziomie]” – podaje Glassnode.

Czym jest UTXO? Skrót pochodzi od angielskiego terminu Unspent Transaction (TX) Output i oznacza niewykorzystane monety z transakcji bitcoinowych. Każda transakcja BTC rozpoczyna się od monet używanych do zbilansowania księgi rachunkowej. UTXO są przetwarzane w sposób ciągły i odpowiadają za rozpoczęcie i zakończenie każdej transakcji. Potwierdzenie transakcji powoduje usunięcie zużytych monet z bazy danych UTXO. Jednak zapis wydanych monet nadal istnieje w księdze rozliczeniowej.

Wskaźnik UTXO in loss dla Bitcoina wskazuje na to, że wielu inwestorów „HODLuje” przez cały niedźwiedzi trend, nie poddając się w obawie przed głębszym, krótkoterminowym cofnięciem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dlaczego inwestorzy nadal trzymają BTC?

W najbliższej przyszłości nie ma silnych katalizatorów, które mogłyby zainicjować krótkoterminowy rajd. Jednak w nadchodzącym roku wydarzenia, takie jak halving (zaplanowany na maj 2020 roku) oraz pojawienie się regulowanych depozytariuszy kryptowalut, mogą potencjalnie służyć jako główne czynniki napędzające momentum najstarszej kryptowaluty.

Zobacz też: Najbogatszy człowiek Europy zarabia w 2019 roku 39 mld dolarów

Stąd, dane o średnim godzinowym wolumenie z platformy Skew sugerują, że europejscy inwestorzy nadal trzymają pozycje w trakcie obecnego rynku niedźwiedzia, mając na uwadze długoterminową teorię inwestycyjną. Według Skew, rynek w ostatnim miesiącu najbardziej aktywny był w trakcie sesji europejskiej.

W ostatnich tygodniach Bitcoin zaczął przyciągać większą uwagę znanych inwestorów, takich jak miliarderzy Mark Cuban i Bill Pulte, co pokazuje, że nawet przy wyraźnym trendzie spadkowym, klasa aktywów jest aktywnie omawiany w tradycyjnym sektorze finansowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here