Naga MarketsSpadek cen to druga szansa, by kupić złoto i srebro, prognozują eksperciCena złota (XAU/USD) wzrosła o ponad 60 USD podczas wczesnej sesji europejskiej i osiągnęła nowe dzienne szczyty, w pobliżu regionu 1935-37 USD po wcześniejszym spadku do 1862-63 USD, czyli trzytygodniowych minimów. Bart Melek, szef strategii surowcowej w TD Securities, uważa, że dzisiejsza ​​korekta to druga okazja, by wejść do rozpędzonego pociągu na złocie. Jednocześnie eksperci z ANZ prognozują wzrost do 2300 USD za uncję w perspektywie 6-12 miesięcy.

  • Realizacja zysków z pozycji krótkich USD może zepchnąć cenę złota na nieco niższe poziomy
  • Niepewność dominuje, a pandemia szaleje i utrzymują się napięcie handlowe, więc inwestorzy powinni utrzymać silny popyt na złoto
  • Złoto i srebro będą kosztować odpowiednio 2300 USD i 27 USD w ujęciu od sześciu do dwunastu miesięcy

Złoto: Korekta to druga szansa, aby dołączyć do trendu – TDS

Realne stopy procentowe rosną wraz z nominalnymi rentownościami dzięki optymizmowi wynikającemu z bodźców oraz apetytowi na ryzyko, przy czym dolar również odbija się od minimów. Gospodarka amerykańska będzie nadal pozytywnie reagować na dodatkowe bodźce fiskalne warte biliony dolarów i kontynuację działań Fedu.

W związku z tym jest całkiem prawdopodobne, że dolar może odnotować lepsze dni jeszcze w 2020 r. wraz z realizacją zysków i wzrostem marży COMEX, co może spowodować spadek złota do nieco niższych poziomów – napisano w raporcie.

Biorąc pod uwagę dane techniczne i fundamenty, dla ekspertów nie byłoby zaskoczeniem, gdyby przed pobiciem nowych rekordów nastąpił spadek cen złota do około 1890 USD za uncję, a srebra do około 22 USD za uncję.

Zanim te dwa metale szlachetne osiągną nowe maksima (ponad 2100 USD oraz ponad 30 USD), konieczne będzie potwierdzenie, że Fed rzeczywiście ograniczy rentowności, rozważy średni cel inflacyjny i pojawią się oznaki, że inflacja może wzrosnąć. Prognozujemy średnią cenę złota na poziomie 2100 USD/uncję w IV kwartale 2021 r. i 30 USD/uncję srebra w tym samym okresie – podkreślono.

Uncja złota za 2300 USD w horyzoncie od sześciu do dwunastu miesięcy – ANZ

Niepewność dominuje, gdy pandemia szaleje i utrzymują się napięcie handlowe, więc inwestorzy powinni utrzymać silny popyt na bezpieczne złoto. Ekonomiści z ANZ Banku prognozują, że złoto i srebro będą kosztować odpowiednio 2300 USD i 27 USD w ujęciu od sześciu do dwunastu miesięcy.

Duża płynność, ujemna realna stopa procentowa, słabszy dolar amerykański i eskalacja napięć geopolitycznych nadal będą sprzyjać inwestycjom w złoto. Perspektywa dodatkowych środków stymulacyjnych może dodać byczego nastawienia do żółtego kruszcu – wskazano w raporcie.

Prognozujemy, że ceny złota i srebra osiągną odpowiednio 2300 USD/uncję i 27 USD/uncję w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy – podsumowano.

 

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here