Naga MarketsBitcoinDyrektor ds. informatyki Guggenheima, Scott Minerd, powrócił z kolejną niedźwiedzią prognozą dotyczącą bitcoina (BTC). W jego ocenie spadek BTC do poziomu 10 000 USD jest obecnie bardzo możliwy. Minerd jest również prezesem Guggenheim Investments, globalnego działu zarządzania aktywami Guggenheim Partners, który operuje aktywami o łącznej wartości około 270 miliardów dolarów. Kurs BTC/USD nieznacznie spada poniżej 34 000 USD.

Kurs BTC: Możliwa przecena bitcoina o 70%-80% do okolic 10 000 USD

Minerd prognozował w zeszłym miesiącu, że „prawdziwe dno” bitcoina wyniesie 15 000 USD, opierając się na danych technicznych. Zrewidował wówczas poziom cenowy 10 000 USD, nazywając go „trochę ekstremalnym”. Jednak w ostatnim wywiadzie dla CNBC w piątek Minerd wskazał, że poziom 10 000 USD jest teraz możliwy do osiągnięcia.Patrząc na historię kryptowalut i na to, gdzie jesteśmy teraz, uważam, że prawdopodobna jest silna wyprzedaż bitcoina. Oznaczałoby to spadek o 70%-80%, czyli okolice od 10 000 do 15 000 USD. Nie spieszę się z kupowaniem bitcoinów i nie widzę powodu, aby go teraz posiadać. Jeśli masz być spekulantem, spekuluj, że zmierza w dół – oświadczył.

Podczas gdy Minerd nieustannie prognozuje dalszą wyprzedaż bitcoina w krótkim okresie, utrzymał swoją długoterminową prognozę ceny BTC na poziomie 400 000-600 000 USD.

Tymczasem firma Guggenheim stara się uzyskać większą ekspozycję na BTC. W czerwcu firma zarejestrowała fundusz, który umożliwia ekspozycję na główną wirtualną walutę. Zgodnie z dokumentem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Minerd będzie odpowiedzialny za codzienne zarządzanie portfelem.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs bitcoina (BTC) spada poniżej 34 000 USD w poniedziałek

Notowania BTC/USD nieznacznie spadają o 1,6% do godziny 13:00 w poniedziałek ponownie osuwając się poniżej 34 000 USD. Dalsza deprecjacja może doprowadzić do ponownego testu psychologicznego poziomu 30 000 USD. Jego trwałe przebicie oraz poziomu wsparcia 27 700 USD może wywołać kolejną falę przeceny w kierunku 20 000 USD. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej 42 000 USD wyhamowałby presję sprzedających.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro usd | orlen notowania | fp markets | akcje pkn | livechat akcje | eurocash kurs | forex waluty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here