Naga MarketsPomimo faktu, że większość inwestorów rynku ropy naftowej czeka przede wszystkim na zaplanowane na ten tydzień spotkanie krajów OPEC, to uwadze rynku nie umknęła informacja ze Stanów Zjednoczonych. Energy Information Administration opublikowała najnowsze wyliczenia amerykańskich zapasów ropy naftowej. W odpowiedzi na publikację wzrosty USDCAD wyraźnie hamują. 


Aż o 3,4 mln baryłek zmniejszyły się w ubiegłym tygodniu zapasy ropy naftowej w amerykańskich magazynach. Jak czytamy w raporcie EIA:Wydobycie ropy naftowej w trakcie tygodnia rozpoczętego 24 listopada wyniosło 17 milionów baryłek – o 165 tys. baryłek więcej niż wyniosła średnia z ubiegłego tygodnia. Import surowca do kraju spadł o 544 tys. baryłek i wyniósł 7,3 mln baryłek dziennie.

 

Ceny ropy naftowej wyraźnie zareagowały na najnowsze dane EIA, lecz wykres nadal wskazuje na konsolidację w przedziale 57,40-58 USD za baryłkę. 

Sprawdź jak wąski może być spread na ropie WTI>>>

Wyraźna reakcja następuje na USDCAD. Para hamuje dotychczasowe wzrosty nie docierając jednocześnie do poziomu docelowego jakie stanowiło dla byków zniesienie 123,6%Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here