Naga Marketsthomson reutersWczoraj Thomson Reuters opublikował raport dotyczący działalności podmiotu na rynku Forex w lutym. Po silnym starcie na początku nowego roku (o czym informowaliśmy miesiąc temu) w lutym nastąpił spadek wolumenu w ujęciu miesięcznym.

Przeciętny dzienny wolumen produktów rynku walutowego, w tym kontraktów spot i forward oraz opcji swap wyniósł w lutym 356 mld USD, czyli o 5,6% mniej niż w styczniu, gdy wolumen wyniósł 377 mld USD. W porównaniu z lutym ubiegłego roku przyrost jest jedynie symboliczny, wtedy całkowity wolumen wyniósł 355 mld USD.

Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets

Najwięcej, bo aż 111 mld USD przeznaczono na kontrakty spot. W tym roku w instrumenty tego typu zainwestowano o 2,6% mniej niż w ubiegłym, gdy wolumen wyniósł 114 mld USD. Mimo iż w lutym nie pobito żadnych rekordów, działalność Thomson Reuters jest wyjątkowo silna, szczególnie w porównaniu do innych podmiotów, które zaliczyła mocne spadki na wielu polach.

ThomsonReuters_Feb2016
Przeciętny dzienny wolumen w poszczególnych miesiącach (w mld USD)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. ciekawe ujęcie sprawy … choć widząc, co się ostatnio dzieje to chyba czasami warto zamknąć pozycje i poczekać w szczególności jak sie jest początkującym inwestorem .. widzę podobne zachowania z reszta na xsocialu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here