Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 a więc dokładnie 15 minut po publikacji wstępnego raportu dot. amerykańskiego PMI, rynki poznały także wyniki sprzedaży domów na rynku pierwotnym w Stanach Zjednoczonych za lipiec br.

Jak wynika z najnowszego raportu Census Bureau (pełna treść dostępna pod linkiem) w lipcu br. sprzedaż nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych spadła do 627 tysięcy z 638 tysięcy jakie odnotowano w czerwcu 2018.

Spadek sprzedaży o 1,7% zawiódł oczekiwania ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu i to o 2.2%. Konsensus zakładał bowiem sprzedaż istniejących nieruchomości na poziomie 643 tys.

Źródło: Census Bureau

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można było natomiast, że pomimo spadku wartości sprzedaży nowych nieruchomości, dolar amerykański umacniał się w stosunku do innych walut. Do handlu na rynku walutowym polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne spready.

AUDUSD M1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAmerykańskie PMI znacznie poniżej oczekiwań
Następny artykułKomentarz giełdowy: GPW chodzi własnymi ścieżkami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here