Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaO godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za kwiecień 2019 roku. Najnowsze dane wskazują, że Polska jest jednym z motorów napędowych Unii Europejskiej. Na czele przewodzi jednak bezkonkurencyjnie Litwa.


Zgodnie z raportem opublikowanym przez Eurostat (link) produkcja przemysłowa w stosunku do marca 2019 r., w kwietniu br. spadła o 0,5% w strefie euro (EA19) i o 0,7% w całej Unii Europejskiej (UE28). Warto przypomnieć, że w marcu br. produkcja przemysłowa spadła o 0,4% w strefie euro (EA19) i o 0,2% w całej Unii Europejskiej (UE28). Okazuje się więc, że najnowsze dane są nieco gorsze.

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy miesięczny spadek produkcji przemysłowej odnotowano w Wielkiej Brytanii (-2,7%), Niemczech (-2,3%) i na Łotwie (-2,0%). Największy wzrost odnotowano natomiast w Irlandii (+3,6%), Portugalii (+2,9%), Finlandii (+2,2%) i Luksemburgu (+2,1%).

W kwietniu 2019 r. w porównaniu z kwietniem 2018 r. produkcja przemysłowa spadła natomiast o 0,4% w strefie euro i o 0,1% w UE28. Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy spadek produkcji przemysłowej odnotowano w Niemczech (-3,4%), Holandii (-2,7%), na Łotwie i w Wielkiej Brytanii (oba -2,4%). Największy wzrost odnotowano natomiast na Litwie (+13,8%), w Irlandii (+6,9%) i w Polsce (+6,6%).

Produkcja przemysłowa w UE

Produkcja przemysłowa to raport publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym i energetycznym, z wyłączeniem sektora budowlanego Strefy Euro. Dane te są sezonowo wyrównane i skorygowane o liczbę dni roboczych.

Raport publikowany jest raz w miesiącu, ok. 45 dni po zakończeniu miesiąca.

Kurs euro odbija od dna?

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że pomimo nienajlepszych danych dot. produkcji przemysłowej, wspólna waluta umacnia się dziś wobec polskiego złotego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolice poziomu 4,2655 zł.

Straty – jak je przezwyciężyć i przekuć w sukces  zapisz się na bezpłatny webinar

EURPLN Daily
EURPLN Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCD Projekt zarabia 42% YTD. GPW z bańką sektora gamingowego?
Następny artykułCyfrowy Polsat i Play wybijają istotne opory. Roczne maksima w natarciu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here