TMS


Zgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi  w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Takowe zaprezentował jeden z dwóch zagranicznych brokerów działających na naszym rodzimym rynku, który regularne dzieli się rezultatami zyskowności.


To kolejny kwartał spadkowego trendu w liczbie traderów notujących zyski w Noble Markets. W ostatnich trzech miesiącach poprzedniego roku jedynie 36,31% klientów brokera odniosło dodatni wynik. W Q1 2018 roku statystyki są nieco gorsze.

Gorzej na FX…

… jednak lepiej w pozostałych klasach aktywów. Pierwszy kwartał nowego roku przynosi spadek odsetka zarabiających na rynku walutowym – tych pośród klientów Noble Markets było jedynie 35,21%. 

Zdecydowanie lepiej radzono sobie jednak na towarach, indeksach oraz obligacjach. Dodatni wynik na transakcjach w tych klasach aktywów odnotowało odpowiednio 49,68, 39,41 oraz 62,5% klientów Noble Markets.

Sprawdź  statystyki polskich firm inwestycyjnych za czwarty kwartał 2017 >>

Zdecydowanie najlepsze wyniki odnieśli inwestorzy korzystający z umiarkowanie wysokiego marginu. Przy poziomie 3% zyski odnotowało aż 57% z nich.

Noble Securities S.A. informuje również, że standardowy czas wykonania zleceń Klientów na rynku OTC (tj. średni czas wykonania zlecenia w standardowych warunkach) w I kwartale 2018 r.wyniósł 529.58 milisekund.

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q1 2018. Podsumowanie wyników za 2017 rok dostępne jest natomiast pod linkiem.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – uwaga na rynkową stagnację
Następny artykułKrypto górnicy szukają taniej energii w Szwecji i Norwegii
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here