Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo prognoz zakładających wzrost do 219 tys. z 216 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 12 stycznia br. liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 213 tysięcy, co oznacza spadek o 3 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Fakt ten przyczynił się także do spadku 4 tygodniowej średniej, która wyniosła 220,750 wobec 221,750 tys. poprzednio.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Zdeklarowani wstępnie bezrobotni w USA

Pozytywny wydźwięk tej publikacji psuły jednak nieco dane dot. ilości kontynuowanych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Okazuje się bowiem, że w tygodniu kończącym się 5 stycznia br. liczba ta wyniosła 1,737 tys. co oznacza wzrost o 18 tys. w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia (1,719 tys.).

Sytuacja techniczna na USD/CAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, iż w skutek trwających od ubiegłego tygodnia, spokojnych wzrostów, kurs dotarł dziś w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żdana silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Gdyby zatem poziom ten został pokonany, rynek mógłby kontynuować tendencję wzrostową nawet w rejon pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej. Jeżeli natomiast obecnie testowana strefa zostanie jednak odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułW 2018 roku 40% polskich traderów zarabiało na rynku Forex. W IV kw. niemal 50%!
Następny artykułZmienność na Bitconie spadła o… 98%! Co dalej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here