Naga MarketsSiedziba francuskiego AMFAutorité des Marchés Financiers (AMF) czyli francuski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego odpowiadający za nadzór francuskiego rynku finansowego opublikował dziś biuletyn, w którym wskazuje na spadek ilości agresywnych i nieuczciwych reklam internetowych dot. instrumentów handlowych, takich jak kontrakty na różnice kursowe (CFD).

Nieuczciwych reklam jest coraz mniej

Francuska Komisja Nadzoru Finansowego twierdzi, że wciąż istnieje wiele zachęt do angażowania się w handel spekulacyjny. Równocześnie zwraca ona jednak uwagę, iż w 2020 roku liczba nieuczciwych reklam nakłaniających do inwestowania na rynku instrumentów pochodnych jakimi są kontrakty na różnice kursowe (CFD) była znacznie mniejsza niż dotychczas.

Zdaniem regulatora, jest to wynik działań europejskich organów regulacyjnych (w szczególności środków interwencyjnych dotyczących produktów stosowanych przez ESMA) i sygnał, że ochrona inwestorów jest coraz skuteczniejsza.

AMF podkreśla również znaczenie ustawy “Sapin 2”, która weszła w życie we Francji w 2017 roku. Ustawa ta zakazuje wszelkiej formy reklamy wysyłanej bezpośrednio lub pośrednio, za pośrednictwem mediów elektronicznych (e-mailing, internetowe banery reklamowe, radio, telewizja itp.) do osób prywatnych, dotyczącej instrumentów finansowych, które są bardzo trudne do zrozumienia i potencjalnie bardzo ryzykowne. Chodzi tu przede wszystkim Forex, opcje binarne, kontrakty CFD, itp.

Od czasu wprowadzenia zakazu, AMF prowadzi aktywny monitoring w celu wykrycia takich zakazanych reklam. Regulator zauważył w ostatnim czasie znaczny spadek liczby takich reklam, z 94 w 2017 r. do zaledwie 10 w 2019 r. W pierwszej połowie 2020 r. zidentyfikowano natomiast tylko dwie zakazane reklamy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolska: piramida finansowa wyłudziła 29 milionów złotych
Następny artykułCzy czeka nas wyprzedaż PLN i co dalej z polskim złotym? Dr Przemysław Kwiecień
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here