Naga Markets
Elon Musk w SNL

Cena bitcoina spadła na początku tygodnia poniżej 30 tysięcy dolarów, osiągając w ten sposób jeden z najniższych poziomów od początku roku. Środowa sesja przyniosła ze sobą jednak nie małe ożywienie na rynku kryptowalut. Fakt ten sprawił, iż największe optymiści oczekują trwałego powrotu notowań tej kryptowaluty do trendu wzrostowego. Zdanie to podziela także Elon Musk, który wyznał, iż nie tylko Tesla posiada BTC. Kolejną spółką zarządzaną przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie, która posiada w swoim bilansie BTC jest SpaceX.

BTC w bilansie SpaceX

Elon Musk, którego majątek szacowany jest na 180 miliardów dolarów, co czyni go drugim najbogatszym człowiekiem na świecie przyznał, iż prywatnie posiada bitcoina (BTC), ethereum (ETH) oraz dogecoina (DOGE). Wspomniał on również, że Tesla i SpaceX posiadają w swoich bilansach wyłącznie BTC.Otwarcie przyznał on także, iż fakt, że salda bankowe firmy w Europie mają ujemne stopy procentowe “doprowadza go to do szału”.

– Powinniśmy zdecydowanie przenieść to do Bitcoina – powiedział wskazując, iż chciałby, aby bitcoin odniósł sukces.

Tesla znów zaakceptuje BTC

Miliarder wyznał także, że Tesla najprawdopodobniej wznowi akceptowanie BTC jako środka płatności, gdy tylko jego wydobycie stanie się mniej obciążające dla środowiska. Mowa tu konkretnie o chwili, w której odnawialne źródła energii odpowiadać będą ponad 50 proc. mocy niezbędnej do utrzymania sieci.

– Misją Tesli jest przyspieszenie nadejścia zrównoważonej energii. Nie możemy być firmą, która to robi i równocześnie nie dokłada należytej staranności w zakresie zużycia energii przez BTC – powiedział Musk.

W jego ocenie, dobrym źródłem zasilania dla górnictwa BTC może okazać się energia hydroelektryczna, geotermalna i jądrowa.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: przewidywany kurs dolara | enea kurs | bitcoin kurs 2020 | frank kurs | konto forex | bitcoin trader | kurs kruk | usd pln |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułEnea coraz bliżej linii trendu i poprzednich szczytów
Następny artykułKernel zmniejszył przerób ziarna słonecznikowego o 33% r/r w IV kw. r. obr.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here