Naga MarketsZwolennicy wzrostów na indeksie S&P500 ten tydzień muszą zaliczyć do udanych. Notowania tego amerykańskiego indeksu pokonały opór 3220 punktów.

Indeks S&P500 pnie się w górę

Tym samym czerwcowe spadki, które zatrzymały się na średnich kroczących, można już z całą pewnością zakwalifikować do zbioru korekt. Układ średnich po przecięciu w owym czasie, nadal pozostaje skierowany na północ.

Daje to potencjał do kontynuacji impulsu wzrostowego i zmierzenia się z historycznym szczytem 3393 punktów.

Wskaźnik RSI ponownie kieruje się w stronę strefy wykupienia. Potwierdza to pozytywne nastawienie do zakupów spółek wchodzących w skład tego indeksu.

W przypadku „słabszych” dni cena US500 ma szanse utrzymać się powyżej 3220 punktów. Wynika to nie tylko z zasady zmienności oporu we wsparcie. Tuż przed marcową przeceną kolejne korekty kończyły się właśnie w tym miejscu.

Jeżeli teraz utworzyłaby się podobna sytuacja, to, to wsparcie może stać się początkiem impulsu, który dotrze do czerwonej poziomej linii.

To, co może zmienić układ sił, to trwający sezon wyników za 2 kwartał. Część spółek już podała swoje sprawozdania i wydaje się, że inwestorzy nie są zaskoczeni wartościami, które tam znajdują.

Podsumowując, najbliższe wsparcie to cena 3220 punktów, jeżeli notowania pozostaną powyżej tego punktu, to trudno będzie znaleźć argumenty przemawiające za zmiana sentymentu.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here