Naga MarketsIndeks S&P500 po wielu tygodniach prawie nieprzerwanych wzrostów i ustanawianiu kolejnych ATH , zatrzymał się na poziomie 3338. Dzienna świeca z 17 stycznia i kolejna utworzyły formacje inside bar. Kolejne dni to próby wybicia to w górę to w dół, jednak indeks na koniec sesji wracał do wnętrza formacji. Dopiero w piatek, 24 stycznia wybicie dołem okazało się skuteczne i indeks rozpoczął ruch na południe. Poniedziałkowe otwarcie nastąpiło ze spadkową luką, która dzięki dzisiejszym wzrostom została domknięta.

SP500 – po domknięciu luki indeks zmierza w kierunku wsparcia 3115

Malejący MACD wskazuje na pojawienie się niedźwiedzich nastrojów wśród inwestorów, spadki wydają się nieuniknione. Niewątpliwie kryzysowa sytuacja w Chinach wywołana koronowirusem przyczyniła sie do pogorszenia nastrojów na wszystkich giełdach.

Ograniczenia w przemieszczaniu się w obszarach objętych kwarantanną, pozamykane zakłady pracy, nieczynna giełda do 3 lutego i ogromne straty w branży transportowej i przemyśle turystycznym mogą spowodować spadek PKB Chin o co najmniej 5%, więc nadchodzące spadki nie będą zaskoczeniem. Celem sprzedających może być strefa popytu 3115.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here