Naga MarketsFutures na amerykańskie średnie sygnalizują spadkowe otwarcie na Wall Street. Przesunięcie S&P500 nie będzie jednak duże i wpisze się w konsolidacyjny tydzień oraz ciągle skromną zmianę indeksu wobec zamknięcia z poprzedniego piątku.

Przesunięcie S&P500 wpisze się w konsolidacyjny tydzień

Technicznie patrząc gra będzie toczyła się na poziomach neutralnych technicznie. W praktyce stale najważniejszym elementem lokalnego układu sił pozostanie odejście na południe od strefy oporów w okolicach 3155 pkt.

Na ostatnich sesjach podaż trzy razy odbiła wykres od luki-oporu, co skończyło się przebiciem wsparcia na 3079 pkt. i wybiciem dołem z minikonsolidacji. W szerszej perspektywie patrząc układ sił na północy organizowany jest przez rejon 3233-3190 pkt., który zaczyna strefę oporów kończącą się na historycznych maksimach i rozciągającą się na około 200 punktów.

Na południu ważne wsparcia zalegają w rejonie 2963-2954 pkt. W efekcie dopiero wybicie poza strefę 3190-2954 pkt. zbuduje bazę do nowych ocen i przestrzeń do innych zagrań niż krótkookresowe.

W alternatywnym scenariuszu wykres S&P500 porusza się w układzie trójkąta, który nosi cechy formacji kontynuacyjnej, ale szanse na wybicie górą są raczej niskie. W istocie sam układ jest już dość zaawansowany i czas na wiarygodne wybicie z formacji właściwie minął, co wzmacnia temat zawieszenie w strefie 3190-2954 pkt.

Adam Stańczak

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here