Naga MarketsTwarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor zauważa, iż środowe spadki na amerykańskich indeksach, a w szczególności na S&P500 spowodowały przebicie dwóch kluczowych poziomów wsparcia.


– Niektórzy inwestorzy wzdrygają się, kiedy słyszą słowo “krach”, które opisuje silny ruch na rynku, w szczególności ruch w jedną sesję. Kiedy jednak rynek spadnie o ponad 3% w ciągu jednego dnia i znosi swoim ruchem aż 42 poprzednie sesje, termin “krach” wydaje się być odpowiedni – ocenia Justin Bennett.

Zobacz również: Co sprawia, że trading jest tak trudnym zajęciem? – Justin Bennett

Autor przypominał o możliwym ruchu spadkowym 27 września i ponownie 5 października i zaznacza, iż każdy kto zdecydował się na jego zagranie uzyskał stosunek ryzyka do nagrody na poziomie 5:1 lub więcej. W szczególności istotną przesłanką do silnych spadków było wyłamanie dolnego ograniczenia klinu wzrostowego.

– Byłbym zaskoczony, jeśli zobaczymy znaczące odbicie przed dalszymi spadkami. Środowy ruch nie był zwykłą wyprzedażą, a był to początek „risk-offu” czyli ucieczki kapitału do bezpieczniejszych aktywów. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​takie wydarzenia trwają dłużej niż 48 godzin – dodaje.

Biorąc pod uwagę wzrostowy klin, S&P500 może być skłonny do przetestowania najniższego jego punktu początkowego poniżej 2700. Jednocześnie autor zaznacza, iż ten silny spadek nie oznacza końca wieloletniego trendu wzrostowego. W jego ocenie do odwrócenia trendu, który rozpoczął się w 2009 r. potrzeba jeszcze ponad 3% spadku. A tak długo jak rynek będzie tworzył wyższe dołki i górki to trend wzrostowy pozostaje nietknięty.

– S&P500 pozostaje pomiędzy ważnymi poziomami 2740 i 2790. Jednocześnie nie należy lekceważyć potencjału zdarzenia związanego z „risk-offem”. Na koniec należy pamiętać, że dopóki S&P500 pozostaje pod presją sprzedających, pary takie jak USD/JPY ​​i EUR/JPY będą również pod presją sprzedających – podsumował Bennett.

Zobacz również: Justin Bennett wskazuje ważne poziomy na EUR/JPY

 S&P500 pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami – Justin BennettConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here