Naga MarketsS&P500to indeks giełdowy, w skład którego wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ. Są to głównie przedsiębiorstwa amerykańskie.

Wykorzystywanie analizy technicznej do przewidywania przyszłych ruchów na indeksach giełdowych nie zawsze okazuje się skuteczne, bo czy bazowanie na historii notowań, a na tym głównie opiera się AT, jest w stanie przewidzieć kondycję finansową 500 spółek?

SP500
S&P500 – objęcie bessy, na MACD dywergencja spadkowa

Mimo tych wątpliwości spróbuje zastosować AT i wskazać kierunek na najbliższe sesje, a za parę dni przekonamy się czy miało to sens.

Na wykresie dziennym w miniony czwartek pojawiła się formacja objęcia bessy, a w piątek notowania wybiły dołem z jej zakresu. Wybiciu z formacji towarzyszy powstanie dywergencji spadkowej na MACD. Zgodnie z założeniami strategii PA+MACD jest to sygnał do spadków.

SP500
S&P500 – najbliższa strefa popytu w okolicy 3160p

Żeby określić zasięg ewentualnych spadków można spojrzeć na wykres czterogodzinny H4. Tu najbliższym celem podaży może być strefa popytu zaczynająca się na poziomie 3160 punktów.
W przypadku otwarcia pozycji krótkiej warto obserwować MACD, gdy pojawią się pierwsze oznaki zmiany sentymentu na wzrostowy- zamknąć pozycję.

POLECAM:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here