Naga MarketsAmerykański indeks, SP500 nadal pozostaje w zakresie notowań, które wyznaczyły dwa tygodnie silnych spadków na przełomie stycznia i lutego br. Pomimo zacieśniania polityki monetarnej i zwiększania stóp procentowych przez FED, SP500 nie wykazuje oznak rynku niedźwiedzia, a wręcz przeciwnie – w dalszym ciągu broni się przed przebiciem 200-okresowej średniej kroczącej na interwale D1. Larry Williams w swoim najnowszym raporcie wskazuje, jakoby największy amerykański indeks na początku lipca miał powrócić do dalszych wzrostów.

Larry spoglądając na sezonowość zauważa, iż w bieżącym czasie możemy doświadczyć dalszych spadków na SP500, jednak nie potrwa to długo, ponieważ w jego opinii wzrosty rozpoczną się już 4 lipca.

Spoglądając na wykres SP500 interwał W1, możemy dostrzec rysowanie się formacji trójkąta, z której zgodnie z teorią wbicie w którąś ze stron wykreuje silny impuls.

Na interwale D1 możemy zaobserwować już nieco więcej. Jak zostało wcześniej wspomniane pozostajemy nad średnią MA200, której przebicie jest sygnałem dla wielu inwestorów do zmiany głównego trendu. Ciekawym miejscem na wykresie jest poziom 2667, na którym mamy obecnie silną konfluencję w postaci: strefy wolumenowej UHVA, 50% zniesienia Fibo ostatniej fali wzrostowej, średniej MA200 oraz lokalnego poziomu wymienności. Idealnym scenariuszem byłoby dojście do tego poziomu w okolicach 4 lipca, który wg. Larrego ma być punktem zwrotnym na tym indeksie.

 

Na interwale H1 widzimy trend spadkowy i niepokojące jest nagromadzenie wolumenu na profilu rynkowym w okolicach 2770, co spowodowało znaczne spadki w ostatnich dniach. Na wczorajszym zamknięciu sesji pojawił się ogromny wolumen i póki co okrągły poziom 2700 powstrzymuje dalsze osłabianie się indeksu. Najbliższe poziomy wsparcia i oporu to:

Wsparcie Opór
2700 2791
2667 2835

Handluj na SP500 u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZDUSD na dwuletnich minimach po decyzji RBNZ
Następny artykułCEO Coinbase zbiera kryptowaluty na cele charytatywne
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here