Naga MarketsWczorajsza sesja na Wall Street rozpoczęła się od silnej wyprzedaży. Na szczęście dla posiadaczy akcji po 2,5 godzinie handlu nastąpił zwrot i indeksy zaczęły odrabiać straty. W efekcieS&P500 zamknął dzień na poziomie 1946,17 pkt. zamknął dzień na poziomie 1946,17 pkt., czyli podobnym co w środę. Na wykresie dziennym tego indeksu została natomiast wykreślona popytowa formacja młota, która w pewnych okolicznościach może zwiastować nawet koniec spadków.

S&P500 - kanał zadziałał_031014

Perspektywy nie przedstawiają się już tak różowo, jeżeli spojrzeć na wykres 4-godzinowy kontrakty na indeks S&P500. Wprawdzie wczorajszy zwrot daje do myślenia, bo towarzyszyła mu nie tylko świecowa formacja młota, ale przede wszystkim obrona dolnego ograniczenia kanału spadkowego w jakim instrument ten się porusza. Tyle tylko, że to wciąż zbyt mało, żeby wieszczyć koniec spadków. Układ sił na wykresie raczej zapowiada dalsze osuwanie się kontraktu wewnątrz wspomnianego kanału. To sugerowałby, że owszem dziś może być atakowane jego górne ograniczenie, ale atak ten na chwilę obecna nie ma prawa się powieść.

W praktyce o tym, czy piątkowa sesja na Wall Street zakończy się mocnym wzrostem, niewielką zwyżką, czy może jednak spadkiem, zdecydują dzisiejsze dane z USA. O godzinie 14:30 zostaną opublikowane wrześniowe raporty o sytuacji na rynku pracy. O godzinie 16:00 natomiast indeks ISM dla sektora usługowego.

Na gruncie analizy technicznej wybicie górą wykresu 4-godzinowego kontraktu na S&P500 z rysowanego od 19 września kanału spadkowego będzie sygnałem zakończenia spadkowej korekty, a jednocześnie sygnałem kupna. Dopóki takie sygnały nie zostaną wygenerowane trzeba się liczyć z zejściem w kierunku strefy wsparcia 1894-1900 pkt.

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl.

Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here