Naga MarketsPoświąteczny handel na Wall Street przynosi nowe rekordy wszechczasów indeksu S&P500 w cenach zamknięcia (dokładnie 2933,68 pkt po wzroście o 0,88 proc.) Inwestorzy entuzjastycznie przyjmują sezon wyników wypracowanych przez największe amerykańskie przedsiębiorstwa. Już jedna piąta ze spółek tworzących S&P500 zaprezentowała swoje sprawozdania finansowe.

Wykres dzienny S&P500. Źródło: Bloomberg
Wykres dzienny S&P500. Źródło: Bloomberg

Największą euforię na wtorkowej sesji wywołały wyniki Twittera – spółki, która przyzwyczaiła inwestorów do drastycznych wahań kursu po publikacji wyników. Solidne rezultaty osiągnięte na poziomie zysku na akcję oraz przychodów ze sprzedaży pewnie nie byłyby wystarczające by wywołać ponad 15 – proc. wystrzał notowań technologicznej spółki. Pozwolił on wywindować kurs do pułapów niewidzianych od lata ubiegłego roku i w około połowie wypełnić gigantyczną spadkową lukę powstałą, jakżeby inaczej, po publikacji wyników za II kwartał 2018 roku. Języczkiem uwagi okazał się imponujący przyrost aktywnych użytkowników serwisu społecznościowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny kursu spółki Twitter. Źródło: Bloomberg
Wykres dzienny kursu spółki Twitter. Źródło: Bloomberg

Sezon wyników w pełni i jest on o tyle udany, że przedsiębiorstwa pokonują zarówno poprzeczkę oczekiwań dotyczącą sprzedaży i rentowności.

Wyniki spółek z S&P500 na tle oczekiwań. Źródło: Bloomberg
Wyniki spółek z S&P500 na tle oczekiwań. Źródło: Bloomberg

Dodatkowo, na poziomie indeksu notowana jest dodatnia dynamika zysku na akcję oraz przychodów.

Dynamika wyników spółek z S&P500. Źródło: Bloomberg
Dynamika wyników spółek z S&P500. Źródło: Bloomberg

W kolejnych kilkunastu godzinach wynikami pochwali się szereg popularnych i istotnych z punktu widzenia rynku spółek. Sprawozdania finansowe i towarzyszące im komentarze zarządów będą rozstrzygać, czy amerykański rynek akcji będzie kontynuował wzrosty na nowe historyczne szczyty, czy też rozpocznie korektę, która biorąc pod uwagę skalę wykupienia rynku, może mieć znaczny zasięg.

Sprawdź, które wiodące amerykańskie firmy publikują dziś wyniki. Dokładny harmonogram znajdziesz w serwisie analitycznym TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here