Naga MarketsByk z Wall StreetMimo iż wczorajsza sesja na głównych indeksach w Europie zakończyła się umiarkowanymi wzrostami, indeksom nadal daleko od nadrobienia poniedziałkowej przeceny. Wsparciem dla inwestorów na starym kontynencie były wstępne odczyty PMI za wrzesień dla największych gospodarek. W przypadku Niemiec, Francji czy całej strefy euro trend był jednoznaczny – pozytywne zaskoczenie w przypadku wskaźnika dla przemysłu oraz nieco słabszy odczyt dla usług.

Dla strefy euro było to odpowiednio 53,7 pkt. dla przemysłu (prognoza na poziomie 51,9 pkt. vs 51,7 pkt. poprzednio) oraz 47,6 pkt. dla usług (prognoza na poziomie 50,5 pkt. vs 50,5 pkt. poprzednio). Wydaje się, że sektor przemysłowy nie obawia się ponownych obostrzeń w związku z ponownie rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Początek handlu zdominują wczorajsze nastroje za oceanem, gdzie powróciła wyraźna przewaga podaży. Zarówno S&P500 jak i technologiczny Nasdaq100 straciły kilka procent i znalazły się w okolicach wrześniowych minimów. Poza niepewnością związaną z rozprzestrzenianiem się koronoawirusa w USA, obawy wzbudza także możliwość porozumienia w Kongresie w kwestii kolejnego pakietu stymulacyjnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here