Naga Markets

S&P500 i NASDAQ100 świecą na zielono – czy to koniec spadków?W ciągu ostatniego tygodnia główne amerykańskie indeksy, takie jak S&P500 i NASDAQ100, pogłębiły spadki i zaliczyły kolejną spadkową świecę na wykresie tygodniowym. Wyprzedaż wiązać można przede wszystkim z niepewnością wywołaną pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa.

Na rynek powraca optymizm

W ostatnich dniach pojawia się jednak coraz więcej informacji o niższej niż zakładano szkodliwości Omikronu. W związku z tym nastroje inwestorów uległy znacznej poprawie. Świadczy o tym między innymi znaczące odbicie indeksów, zapoczątkowane w poniedziałek i kontynuowane we wtorek. Należy jednak pamiętać o drugiej stronie medalu. Minimalizacja ryzyka pojawienia się kolejnych lockdownów, może przyspieszyć decyzje banków centralnych o zacieśnieniu polityki monetarnej.Apple  wyjątkiem od reguły

Akcje Apple (AAPL) w ostatnim tygodniu zdecydowanie wyróżniały się na tle krwawiącego rynku, zaliczając solidne wzrosty. Świadczy to na pewno o sile akcjonariatu marki. Dla Apple nadchodzi również czas zbierania plonów, w postaci świąt bożonarodzeniowych. Inwestorzy będą się też na pewno z uwagą przyglądać nadchodzącym premierom produktów firmy.

BP i Schneider Electric łączą siły

 Firma Schneider Electric (SU), zajmująca się zarządzaniem energią, podpisała porozumienie z gigantem naftowym British Petroleum (BP). Współpraca ma wesprzeć dekarbonizację głównych, wysokoemisyjnych zakładów na całym świecie. Wydarzenie to spotkało się z pozytywną reakcją inwestorów, a obie firmy odnotowały od momentu ogłoszenia znaczące wzrosty cen akcji. Obaj giganci zamierzają współpracować i łączyć wiedzę specjalistyczną z siecią swoich partnerów, aby przyspieszyć i ułatwić proces przejścia do neutralności węglowej.

Snoop Dogg odkrywa możliwości metawersum

Słynny amerykański raper stworzył wraz z Sandbox wirtualną krainę, zwaną “Snoopverse”, gdzie ma nawet dokładną kopię swojej kalifornijskiej rezydencji. Co ciekawe, działka tuż obok rezydencji Snoopa została sprzedana za niebotyczną kwotę 450 000 dolarów.

Salwador dokupuje na dołkach

 Kraj Ameryki Środkowej, który zasłynął z wprowadzenia Bitcoina (BTC) jako prawnego środka płatniczego, właśnie powiększył swoje zasoby o kolejne 150 BTC, zaraz po ostatniej korekcie cen. Kraj ten zgromadził również 420 BTC podczas poprzedniej wyprzedaży w październiku. Salwador posiada obecnie 1,270 BTC ogółem, co prawdopodobnie czyni go liderem wśród rządów na świecie pod względem aktywnych rezerw w Bitcoinie.

Autor: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here