Naga Markets

Na Wall Street już 3 dzień utrzymują się delikatne spadki, choć wczoraj indeksy S&P 500 oraz Nasdaq odrobiły praktycznie całość strat z otwarcia. Inwestorzy reagują niepokojem na II falę koronawirusa, która ze szczególną dynamiką rozwija się w Europie, co pociąga za sobą szereg kolejnych obostrzeń, które ponownie najmocniej uderzają w te same branże m.in. w turystykę. Kolejnym dyskontowanym tematem jest kwestia uzgodnienia pakietu wspierającego amerykańską gospodarkę, a informacje płynące ze strony Republikanów są niejednoznaczne, co dodatkowo wzmacnia niepewność.

Inwestorzy reagują niepokojem na II falę koronawirusa

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin dostrzega małe szanse na osiągnięcie konsensusu z Demokratami przed wyborami prezydenckimi, a z drugiej strony tracący w sondażach prezydent Donald Trump powiedział wczoraj w wywiadzie, że widzi szansę na porozumienie jeszcze przed wyborami i jest skłonny zgodzić się na pakiet przewyższający 1,8 bln USD. Wczoraj Morgan Stanley opublikował wyniki za III kw. 2020 r. (zysk netto wyniósł 2,7 mld USD), które okazały się wyższe niż w zeszłym roku (2,2 mld USD) oraz wyższe o niemal 30% niż zakładał konsensus.Na warszawskim parkiecie spadkowy trend, wywołany obawami o dynamicznie rozwijającą się pandemie w kraju, był kontynuowany. Antycypacja obostrzeń, które zostały ogłoszone po sesji była dodatkowym czynnikiem zwiększającym podaż. Wśród najbardziej przecenionych aktywów znalazło się JSW, LPP, Alior, Lotos i CCC. Wyprzedaż odzieżowych gigantów była odzwierciedleniem obaw o ograniczenia w handlu, które rzeczywiście zostały wprowadzone (w strefie czerwonej wprowadzono limit klientów do 5 osób na 1 kasę).

Rządzący jednak nie przewidują całkowitego lockdownu i chcą wprowadzić minimalną ilość obostrzeń, która jednak skutecznie zredukuje rozprzestrzenianie się wirusa. W ramach obecnych instrumentów jest jeszcze przestrzeń do dalszej stymulacji gospodarki, a najbardziej dotknięte branże otrzymają wsparcie. Pomimo negatywnego sentymentu notowania blue chipów Allegro i Dino zyskały w okolicach 4%, a także wybrane spółki „covidowe” (Biomed-Lublin, Mercator, Airway) odnotowały dynamiczny wzrost.

Dzisiaj wstępne szacunkowe przychody za II kw. 2020/21 (lipiec-wrzesień) podał LiveChat – wyniosły 11,4 mln USD wobec 8,2 mln USD przed rokiem oraz 10,4 mln USD w ubiegłym kwartale.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto przeczytać również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here