Naga MarketsCytując Pawlaka z filmu “Sami Swoi”: -“Nadejszła ta wiekopomna chwila…”, tak rozpocznę analizę s&P500…
Od kilku bodaj tygodni krążyły niepotwierdzone plotki ,że SP500 będzie spadać… sam byłem w gronie tych wieszczy, srogo się zawodząc wchodząc w shorty podczas gdy indeks sobie nic z moich analiz nie robił, ustanawiając kolejne ATH. No i dzisiaj wreszcie się doczekałem i mogłem zamknąć te nieszczęsne przedwczesne “Sell” z niewielkim co prawda, ale jednak z zyskiem. Niewątpliwie spadkom sprzyja groźba pandemii spowodowanej koronowirusem i spadek produkcji w wielu krajach Azji wynikający z zamknięcia zakładów przemysłowych na skutek przerwania łańcucha dostaw z Chin.

SP500 H4 24.02.2020 WEDGE
S&P500 H4 – wybicie z klina doprowadziło do dynamicznych spadków

Patrząc na wykresy indeksu zauważymy, że pierwsze sygnały słabości pojawiły się w zeszłym tygodniu. Na wykresie H4 pojawiła się formacja klina zwyżkującego, z którego wybicie dołem nastąpiło 18 lutego. Potem obserwowaliśmy re-test pokonanego wsparcia klina od spodu i kolejne spadki, które dzisiaj przybrały na dynamice.

SP%)) Daily - dynamic declines
SP500 Daily – dynamika spadków wskazuje na ich możliwą kontynuację, na MACD dywergencja spadkowa

Jak spojrzymy na wykres dzienny to zauważymy formację objęcia bessy z której indeks dzisiaj wypadł z dużym impetem, sesja azjatycka otworzyła się ze spadkową luką.

Wszystko wskazuje , że doczekaliśmy się długo wypatrywanej korekty spadkowej na SP500, prawdopodobnym celem podaży może okazać się poziom 3115. Scenariusz spadkowy wspiera niedźwiedzia dywergencja na wykresie dziennym.

Przy okazji zapraszam na webinar, który odbędzie się jutro o godz. 20:00.

Tematem będzie :
Przygotowanie wykresów do tradingu:
-Jak przygotować wykresy par walutowych, surowców do analizy technicznej
-Nanoszenie poziomów S/R ,ważnych stref popytu i podaży
-Jak znaleźć wśród dziesiątek wykresów ten właściwy, dający szansę na dobry setup

Dla zainteresowanych przygotuje zestaw wskaźników i szablon (template) przydatny do analizy technicznej.
LINK do rejestracji znajdziesz TUTAJ


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here