Naga MarketsS&P500 będzie zdominowany przez niedźwiedzie 2022 roku? Analiza techniczna indeksuNiedawno akcje poszybowały o ponad 3% od lokalnych dołków z 19 maja na S&P500, jednak tego typu zwyżki mogą się wkrótce skończyć. S&P 500 nie osiągnął nowego poziomu zamknięcia od 7 maja, a Nasdaq 100 od 16 kwietnia. Słabość rynku ma swoje uzasadnienie i wydaje się wynikać z przekonania, że tempo ożywienia gospodarczego spada, tak samo jak wzrost zysków w przyszłym roku.

  • Niedługo może dojść do wygaśnięcia impulsu wywołanego pakietami stymulacyjnymi
  • Indeks S&P500, z punktu widzenia fal Elliotta, zakończył 5-krotną falę impulsu w górę na początku maja
  • Indeks siły względnej również wykazuje tendencję spadkową

S&P500 wyhamuje wzrosty w następnym roku?

Gospodarka odbudowuje się po zniszczeniach spowodowanych pandemią i prawdopodobnie w dalszej części roku będziemy mieli do czynienia z okresami silnego wzrostu. Jednak niektóre sygnały wskazują na spowolnienie wzrostu w 2021 roku, co może mieć negatywny wpływ na wyniki. Dodatkowo, w maju, wraz z normalizacją aktywności gospodarczej, może dojść do wygaśnięcia impulsu wywołanego pakietami stymulacyjnymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla przykładu, zaawansowany kwietniowy odczyt sprzedaży detalicznej nie wykazał poprawy trendów w ujęciu miesięcznym w porównaniu do marca. Dodatkowo, wskaźnik ISM manufacturing PMI za kwiecień spadł do 60,7% z 64,7% w marcu. Dodatkowo, sprzedaż nowych domów spadła w kwietniu o 5,9% m/m, podczas gdy ceny domów wzrosły.

Chociaż nie zmierzamy do recesji w przyszłym roku, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy wolniejszy wzrost zysków na rynkach finansowych, a samo tempo wzrostu powinno być również obniżone. Już teraz wykresy techniczne wskazują na niższe ceny. Indeks S&P500, z punktu widzenia fal Elliotta, zakończył 5-krotną falę impulsu w górę na początku maja. Obecnie wydaje się, że znajduje się on w bardzo wczesnej fazie 5-krotnej fali impulsu ciągnącego w dół. Duży punkt zwrotny znajduje się na poziomie 4.200, który może potwierdzić początek fali 3 w dół. Wykres sugeruje spadek do poziomu 3.920 w najbliższym czasie.

Notowania indeksu S&P500

Indeks siły względnej również wykazuje tendencję spadkową, co jest negatywne i sugeruje, że momentum w indeksie zmieniło się z byczego na niedźwiedzie.

Wydaje się, że czeka nas okres spowolnienia wzrostu gospodarczego, co prawdopodobnie spowoduje, że wskaźniki wzrostu zarobków będą nadal spadać. Jeśli tak się stanie, to prawdopodobnie dojdzie do wielokrotnej kontrakcji, a to spowoduje, że rynek akcji będzie rozdrobniony, a jego wyceny spadną.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mwig40 | kurs neuca | analiza bitcoin | kurs mercator | cena bitcoina wykres | notowania datawalk | akcje polenergia |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here