Naga MarketsAnaliza techniczna dalej króluje na głównym indeksie Stanów Zjednoczonych. Oczywiście chodzi o indeks S&P 500. Kilkanaście dni temu amerykański indeks wspiął się na nowe, historyczne szczyty. Po raz kolejny bessa nie nadeszła. Po wyprzedaży z początku roku nie pozostało nic. Od dłuższego czasu notowania indeksu poruszają się w kanale wzrostowym. Aktualnie zatrzymały się na dziennym wsparciu w okolicy 2850 punktów.

Dalsza wyprzedaż z dużym prawdopodobieństwem zostanie zatrzymana właśnie w tym miejscu. Wsparciem dla dalszych wzrostów jest oscylator stochastyczny, który na interwale dziennym znalazł się w okolicy strefy wykupienia.

Notowania S&P 500, interwał dzienny

Notowania S&P 500, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Oprócz tego obecny trend w dalszym ciągu wspierany jest przez dolną bandę kanału wzrostowego oraz 200-okresową średnią kroczącą. W takim przypadku bazowym scenariuszem pozostanie trend wzrostowy.

besplatne szkolenia

Spoglądając na niższy interwał czasowy obecna korekta porusza się w kanale wzrostowym. Wybicie ponad górną bandę kanału wzrostowego oraz ponad poziom 2885 punktów będzie świadczył o zakończeniu obecnej korekty i powrotu do trendu wzrostowego. Krótkoterminowym celem kupujących jest poziom w okolicy 2900 punktów. Po jego przebiciu strona kupująca będzie starała się pokonać kolejny psychologiczny poziom 3000 punktów.

Notowanie S&P 500, interwał czterogodzinny

Notowanie S&P 500, interwał czterogodzinny

Źródło: Admiral Markets

Nowe szczyty na amerykańskim indeksie wcale nie zwiastują mocniejszej gospodarki amerykańskiej. Według Goldman Sachs obecne prawdopodobieństwo recesji wynosi już 75 procent. Tak dużego prawdopodobieństwa recesji nie było od 1970 roku.

Prawdopodobieństwo recesji w USA

Prawdopodobieństwo recesji w USA

Źródło: Goldman Sachs

AUDUSD – analiza techniczna

Kolejnym ciekawym instrumentem do obserwacji jest AUDUSD, który po raz kolejny pokonał nowe minimum. Obecny trend spadkowy jest bardzo mocny. Historycznie patrząc po tak mocnych wyprzedażach przychodziło równie mocne odreagowanie kursu, aczkolwiek w tym przypadku analiza techniczna nie daje żadnych sygnałów do rozpoczęcia wzrostów (oprócz oscylatora stochastycznego).

Notowania AUDUSD, interwał dzienny

Notowania AUDUSD, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

Zmiana nastrojów na rynku zostałaby zasygnalizowana dopiero po pokonaniu linii trendu spadkowego lub oporu na poziomie 0.7240. Jeżeli do tego nie dojdzie, to bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja obecnej wyprzedaży.

Pytanie, które powinniśmy zadać: czy jest jakakolwiek przesłanka do odbicia kursu? Tak, ruda żelaza. Sankcje nakładane przez Stany Zjednoczone na Chiny odbijają się również na Australii. Chiny są głównym partnerem Australii (ponad 35 proc. eksportu). Słabsza gospodarka Chin oznaczałaby słabszy popyt na surowce.

Pomimo nowych ceł ruda żelaza, główny produkt eksportowy Australii zyskał na wartości. Na rynku powstała dywergencja, która została przedstawiona na poniższym wykresie.

Ruda żelaza (kolor żółty) na tle notowań dolara australijskiego

Ruda żelaza (kolor żółty) na tle notowań dolara australijskiego

Źródło: Bloomberg

Dalszy wzrost rudy żelaza zwiększy prawdopodobieństwo odbicia na notowaniach dolara australijskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here