Naga MarketsStandard & Poor’s ponownie zabiera się za ocenę polskiej gospodarki. Czy po zeszłorocznym utrzymaniu ratingu na niezmienionym poziomie możemy oczekiwać jego obniżenia? Równolegle do oceny Polski trwa walka o przekonanie Meksyku do zaakceptowania postanowień grupy OPEC+. Jak to wpływa na cenę ropy naftowej? Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

Polska czeka na rating. Czy mamy powodu do obaw?

– Spodziewamy się utrzymania długoterminowej oceny A-. Sądzimy, że podobnie jak agencja Fitch przy rewizji z 27 marca, także i S&P oceni gospodarkę jako względnie mało dotkniętą szokiem związanym z pandemią koronawirusa. Jakkolwiek zadłużenie państwa wzrośnie z tytułu działań ratunkowych, tak przeciw wysyłaniu sygnałów ostrzegawczych przemawia zdywersyfikowana gospodarka bez dużego udziału sektora turystycznego, bez uzależnienia od eksportu surowców przemysłowych i ze zrównoważonym śladem na rachunku obrotów bieżących – komentuje Konrad Białas z TMS Brokers.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar traci drugi dzień z rzędu, załamanie na rynku kryptowalut
Następny artykułEurogrupa porozumiała się w sprawie wsparcia walki z koronawirusem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here