Naga MarketsS&P podtrzymał rating Grupy PZU na poziomie A-, perspektywa stabilnaWarszawa, 03.11.2021 (ISBnews) – S&P Global Ratings podtrzymał ocenę ratingową Grupy PZU na poziomie A- z perspektywą stabilną, podał PZU.

Uzasadniając ocenę dla PZU analitycy S&P wskazują na dwa kluczowe aspekty: utrzymanie przez spółkę dobrych wyników finansowych oraz stabilnej pozycji kapitałowej, podano.“Przewidują, że dominująca pozycja rynkowa Grupy PZU, rozpoznawalna marka oraz zdywersyfikowana struktura konglomeratu pozwolą jej na kontynuację wzrostu, zarówno na rynkach lokalnych jak i zagranicznych” – czytamy w komunikacie.

S&P prognozuje, że zysk netto PZU w latach 2021-2022 pozwoli mu na osiągnięcie wysokiego poziomu rentowności kapitału własnego. Jako najbardziej perspektywiczne obszary działalności Grupy PZU w latach 2021-2022 raport S&P wskazuje biznes ubezpieczeniowy, zarządzanie aktywami i obszar usług zdrowotnych, podano także.

Ocena siły kapitałowej PZU wynikająca z modelu S&P, plasuje się na poziomie AAA.

“W październiku wypłaciliśmy rekordową w tym roku na warszawskiej giełdzie dywidendę. Do akcjonariuszy PZU trafiły w sumie ponad 3 mld zł, a stopa dywidendy wyniosła 9%. Zgodnie z aktualną strategią, w najbliższych latach PZU pozostanie spółką dywidendową, przeznaczając na ten cel co roku od 50% do 100% zysku netto. Dlatego zachowanie odpowiednich buforów kapitałowych ma dla nas najwyższy priorytet. Ocenienie przez S&P siły kapitałowej PZU na poziomie AAA w połączeniu z tym, że nasz wskaźnik wypłacalności Solvency II znacznie przekracza 200%, pokazuje, że jesteśmy gotowi na najróżniejsze scenariusze dla rynku kapitałowego i całej gospodarki – i odporni na te negatywne” – powiedział członek zarządu PZU i dyrektor finansowy Grupy Tomasz Kulik, cytowany w komunikacie.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pln | lotos akcje kupno | comarch giełda | enea akcje notowania | asseco kurs akcji | pko akcje notowania | famur kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here