Naga MarketsS&P Global chce przejąć IHS Markit za 44 mld USD. Wall Street czeka ogromna fuzja?Choć inwestorzy co rusz słyszą o wielkich przejęciach i dużych fuzjach, to w przypadku grup S&P Global oraz IHS Markit toczy się obecnie ogromna gra. Według doniesień medialnych dwaj giganci analityczni mogą dokonać połączenia o wartości blisko 44 miliardów dolarów, co oznaczać będzie jedną z największych fuzji w branży firm zajmujących się usługami informacyjnymi na Wall Street. W tym momencie organy regulacyjne jeszcze nie wydały decyzji co do kwestii antymonopolowych, jednak wielu analityków twierdzi, że ustawa w tym wypadku nie powinna stanowić problemu.

  • S&P Global jest w trakcie rozmów o zakupie IHS Markit za 44 mld USD
  • Według źródeł informacyjnych spółki mogą dokonać fuzji już niedługo
  • Żadna jednak spółka nie komentuje jeszcze żadnych informacji wpływających do mediów
  • Organy regulacyjne muszą obecnie wydać opinię w sprawie ustawy antymonopolowej

IHS Markit i S&P Global: Jedna z największych fuzji w branży analitycznej tuż za rogiem

S&P Global Inc. to amerykańska spółka notowana na giełdzie, której podstawowymi obszarami działalności są informacje finansowe i analizy – podobnie zresztą jak IHS Markit Ltd, która jest amerykańsko-brytyjskim dostawcą informacji. Jak donoszą media, S&P Global jest na najlepszej drodze do tego, aby przejąć drugi podmiot za zatrważające 44 miliardy dolarów. Sprawa jest na zaawansowanym etapie według doniesień, jednak ani jedna, ani druga spółka nie wydaje żadnego komentarza w tej sprawie – najpewniej oczekując na werdykt organów nadzoru.

Te artykuły również Cię zainteresują
Te mają ze spółkami pełne ręce roboty, ponieważ ustawa antymonopolowa nie raz już stanęła na drodze w próbach wielkich przejęć i fuzji. Jednak według analityków zaznajomionych ze sprawą – ustawa ta może w tym wypadku nie dotyczyć spółek, ponieważ obie firmy są dostawcami danych rynkowych. Jak podkreślają wtajemniczone ze sprawą osoby – połączenie spółek nie jest jeszcze przesądzone, ponieważ mowa o ogromnym przejęciu i rozmowy mogą się rozpaść w ostatniej chwili.

Gdyby jednak do przejęcia doszło, wówczas mówilibyśmy o jednym z największych przejęć na rynku. Transakcja pomiędzy S&P i IHS Markit byłaby drugą po wartej 56 miliardów dolarów transakcji pomiędzy największymi chińskimi firmami z branży naftowej i gazowniczej na sprzedaż ich sieci rurociągów nowemu narodowemu przewoźnikowi, które zostały sfinalizowane w lipcu. Zakładając pozytywny scenariusz fuzji, spółki musiałby się również liczyć z bardzo intensywnymi kontrolami regulacyjnymi – podkreślają analitycy.

Szansa na to, że do mediów trafi dziś konkretna informacja potwierdzająca lub negująca możliwość połączenia spółek jest duża. Mimo wstrzymywania się od komentarzy, spółki z pewnością będą informować, gdyby doszło do finalizacji rozmów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here