Naga Markets

Poniedziałkowa sesja handlowa zakończyła się pomyślnie dla amerykańskich indeksów giełdowych, kiedy te ponownie zyskiwały. Tego dnia prezydent USA, Joe Biden podzielił się stwierdzeniem, że choć jest jeszcze “wiele do zrobienia”, aby obniżyć inflację, to kraj jest “na dobrej drodze”. Inwestorzy oczekują teraz na wtorkowe odczyty danych dotyczących wskaźnika inflacji.

  • Wall Street znów generowało wzrosty
  • S&P 500 zyskiwał 1,06% podczas poniedziałkowej sesji
  • Obecnie oczekiwane są dalsze raport dot. inflacji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

USA znów wyżej, wypowiedzi prezydenta USA uspokajają rynek

Pierwsza sesja nowego tygodnia okazała się wprowadzić dobrą atmosferę wokół głównego rynku akcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Główne indeksy zakończyły zatem poniedziałkową sesję na plusie, a inwestorzy skupili się na raporcie dotyczącym wskaźnika cen konsumpcyjnych w kraju za sierpień, który zostanie opublikowany we wtorek. Rynki oczekują, że wskaźnik ten spadnie do 8,1% z lipcowych 8,5%.Tymczasem prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział tego dnia, że pomimo danych z lipca pokazujących oznaki ochłodzenia inflacji, jest jeszcze “wiele do zrobienia”. Niemniej Biden podkreślił, że “naród amerykański powinien mieć zaufanie, że jesteśmy na dobrej drodze“. Zdaniem prezydenta USA, w kraju “widać prawdziwy postęp“, ponieważ władze pracują “aby upewnić się, że nasza gospodarka odzyskuje siły i obniża koszty dla rodzin.

wykres Kurs indeksu S&P 500 13.09.2022
Kurs indeksu S&P 500 13.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Indeks Dow Jones podskoczył finalnie o 0,71% co przełożyło się tym razem na nieco skromniejszy wynik niż w piątek, na około 229 punktów na zamknięciu, a spółka składowa, Apple zyskała 3,85%. Technologiczny gigant Nasdaq 100 wzrósł o 1,20%, a w tym samym czasie indeks S&P 500 zyskał 1,06%, z DXC Technology na przodzie, rosnącym 5,98%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here