Naga MarketsS&P 500 zyskał w listopadzie ponad 10%. Przed giełdą bardzo dobre miesiące?Wygrana Joe Bidena w wyborach prezydenckich oraz informacje o szczepionkach przeciwko Covid-19 opublikowane przez 3 różne spółki sprawiły, że na rynkach pojawiła się euforia, która ponownie rozdała karty, uważa Adam Drozdowski, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset. Dzięki temu liczą się już nie tylko spółki technologiczne, ale również cały pakiet spółek „value”, co pozwoliło indeksowi S&P 500 wybić nowe, historyczne maksima i zakończyć listopad z zyskiem o ponad 10%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółki wartościowe zdominowały spółki wzrostowe w listopadzie

Chociaż w listopadzie spółki wartościowe (value) przewyższyły spółki wzrostowe (growth), to w skali całego roku cały czas dominują te pierwsze. Według Drozdowskiego jest to więc dopiero początek ruchów aprecjacyjnych w zakresie segmentu value, „pociąg jeszcze nie odjechał”, a inwestorzy mogą załapać się na atrakcyjne stopy zwrotu.

Listopad okazał się bardzo dobry dla giełdy amerykańskiej i giełd europejskich, co nie dziwi: w roku wyborczym to właśnie listopad jest zawsze najlepszym, a grudzień drugim najlepszym miesiącem dla stóp zwrotu. Co ciekawe, po wygranej Joe Bidena i pokazaniu przez 3 firmy, że mają szczepionki, sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Rosną nie tylko spółki z branży technologicznej, ale również spółki value – komentował Adam Drozdowski. Jego zdaniem listopad pokazał, jak może wyglądać cały 2021 r.

Inwestowanie (z) głową to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz poruszane są kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem. Zapraszamy do obejrzenia audycji Michała Stanka z QValue – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku jest Adam Drozdowski, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFeerum odstąpiło od umowy na wybudowanie pięciu kompleksów silosów w Tanzanii
Następny artykułMZ: 9 105 nowych COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 999 924
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here