Naga MarketsAni zapewnienia oficjeli o tym, że rozmowy handlowe pomiędzy USA, a Chinami są „konstruktywne”, ani też pojawiające się nieformalne spekulacje, że zapatrywania na jakąś sensowną umowę są pesymistyczne, nie są w stanie przełożyć się na jakiś mocniejszy ruch na rynkach. Przy czym obowiązuje tzw. reguła kontynuacji, zwłaszcza na amerykańskiej giełdzie (dzisiaj rano kontrakt na S&P500 próbował ustanowić nowy szczyt, co może sugerować zakończenie korekty). Teraz istotne będzie to, czy w najbliższych dniach poznamy jakąś datę i miejsce spotkania prezydentów USA i Chin.

Jeżeli umowa „fazy pierwszej” ma być rzeczywiście podpisana do połowy grudnia, to raczej nie będzie tak, że szczegóły tej rangi spotkania zostaną ustalone na 2-3 dni wcześniej. Zastanówmy się, jak mogą na to zareagować rynki?

Publikacja tego typu informacji może skokowo podbić apetyt na ryzyko, co może nawet doprowadzić do jakiejś mini-euforii na giełdach (ale selektywnej), ale później szybko zacznie się tzw. dyskontowanie (sprzedaż) faktów. Myślę, że rynek nie będzie czekał na formalne podpisanie porozumienia przez prezydentów, gdyż na bazie napływających przecieków (?) utwierdzi się w tym, że zapisy umowy raczej nie zaskoczą niczym ponad to, co już teraz wiadomo, a większe będzie ryzyko jakiegoś rozczarowania. Reasumując – zobaczymy, czy grudzień będzie dobry dla rynków. Zeszły rok pokazał już, że „magia” tego miesiąca i końcówki roku, nie zawsze działa…

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny USDCNH
Wykres dzienny USDCNH

Wykresy powyżej obrazują pewien paradoks. Z jednej strony indeks S&P500 (FUS500) idzie konsekwentnie do góry, a z drugiej rynek zdaje się sprawdzać, czy możliwe jest pojawienie się większej korekty październikowych wzrostów chińskiego juana. Zwyżki USDCNH nie można wytłumaczyć siłą dolara, gdyż ten był słabszy względem większości głównych walut. Na tym układzie uwagę zwraca opór przy 7,0292. Jego złamanie będzie sygnałem lokalnej zmiany trendu.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Na koniec układ na USDJPY, który jest dość ważny ze względu na wczorajszy ruch powrotny do złamanej linii trendu wzrostowego. Notowania ostatecznie od niej odpadły, co potwierdza proces (choć najpewniej powolny) odwracania trendu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here