Naga MarketsS&P 500 zbliża się do bariery 3000 punktów. Indeks najwyżej od początku marcaAmerykański indeks giełdowy Standard & Poor 500, zrzeszający 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, podczas środowej sesji wybił górą z majowej konsolidacji na poziomach 2850-2950 punktów i otarł się o barierę 3000 punktów. W USA pojawiają się doniesienia o otwieraniu kolejnych Stanów i zniesieniu ograniczeń dla obywateli. Inwestorzy pozytywnie reagują na powolne wychodzenie z koronawirusowej kwarantanny.

  • Indeks S&P 500 zyskał w środę 1,67%. Kurs zamknięcia wyniósł 2971,61. Nasdaq Composite zyskał 2,08%, a Dow Jones Industrial 1,52%. 
  • W czwartek, kontrakty na indeks zrzeszający 500 największych spółek w USA traci w południe ok. 0,6%. 
  • Po południu, opublikowane zostaną informacje o liczbie zasiłków dla bezrobotnych a także wskaźnikach PMI. 

Zobacz również: Akcje Grupy Azoty najwyżej od stycznia. Wyższy zysk netto w I kw. br. napędza wzrosty

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania S&P 500 odrabiają straty z marcowego tąpnięcia na rynkach

Środowa sesji przyniosła spore wzrosty na giełdach za Oceanem. Indeks S&P 500 na zamknięciu notowań osiągnął poziom najwyższy od początku marca. Z najważniejszych komponentów indeksu mocno zyskiwały walory Facebooka (5%), a także Amazona (2%). Obydwie firmy są obecnie na najwyższych w historii poziomach.

O kilka procent, zniżkowały walory Moderny, mimo podanego w ostatnich dniach komunikatu o zadowalającej skuteczności szczepionki na COVID-19, nad którą firma prowadzi intensywne badania, o których informowaliśmy tutaj. Powodem spadków jest komunikat ekspertów z branży medycznej wyrażający wątpliwość dotyczącą dowodów owej skuteczności szczepionki.

Notowania S&P podczas wczorajszej sesji wyszły “górą” z majowej konsolidacji. Pozwala to bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Każdy kolejny dołek jest wyżej niż poprzedni a to tylko dowód potwierdzający już blisko 2-miesięczny trend wzrostowy.

Notowania indeksu S&P 500 z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Rosyjski Bank Inwestycyjny szacuje sprzedaż gry “Cyberpunk 2077” na 30 mln kopii w 2 lata

Czwartek będzie obfitował w ważne komunikaty z USA

Podczas czwartkowej sesji inwestorzy będą z pewnością wyczekiwać komunikatów dotyczących liczby nowozarejestrowanych bezrobotnych, a także liczby osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych (14:30 polskiego czasu).

O 15:45 dowiemy się jaki jest poziom indeksów: PMI zbiorczego (poprzednio 27,00) oraz PMI usług (poprzednio 26,70).

Piętnaście minut później opublikowane zostaną 3 kolejne, istotne wskaźniki: indeks wskaźników wyprzedzających, poziom zapasów gazu ziemnego a także podana zostanie sprzedaż domów na rynku wtórnym. Wartość tego ostatniego w marcu wyniosła 5,27 mln. Prognoza na kwiecień mówi o znacznym spadku i wynosi 4,45 mln.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here