Naga MarketsŚwietny kwartał w wykonaniu amerykańskich indeksówZakończony przedwczoraj, drugi kwartał bieżącego roku, przyniósł spore wzrosty na indeksach amerykańskich. Giełda za Oceanem zyskiwała w ekspresowym tempie po tąpnięciu z marca, związanym z pandemią koronawirusa. Dow Jones Industrial zanotował najlepszy kwartał od 1987 roku, dla S&P500 były to rekordowe 3 miesiące od 1998 roku, a dla Nasdaq Composite od 1999 roku.

  • Drugi kwartał bieżącego roku był dla amerykańskich indeksów najlepszym od ponad 20 lat.
  • S&P500 zyskał w ciągu 3 miesięcy ponad 20%.
  • Nasdaq Composite na poziomie historycznych rekordów.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Czwarty najlepszy kwartał dla S&P500 od 1950 roku

Jak wynika z notowań historycznych, zakończony wczoraj drugi kwartał 2020 roku, był jednym z najlepszych od kiedy notowane na giełdach są amerykańskie indeksy. Dynamiczne wzrosty nastąpiły po jeszcze bardziej dynamicznych spadkach, co przy niezmienionej, lub gorszej sytuacji gospodarczej, pokazuje jednoznacznie skalę paniki inwestorów, związaną z rozprzestrzeniającą się na świecie pandemią COVID-19.

Ostatnie dni pokazują, że krzywa zachorowań w Stanach Zjednoczonych wcale nie załamuje się. Nowych przypadków wręcz przybywa. Inwestorzy przestali się najwyraźniej obawiać skutków rozszerzania się pandemii, bo nastroje na giełdach z ostatnich kilkudziesięciu sesji były bardzo pozytywne, zgoła odmienne niż jeszcze 3 miesiące temu.

Notowania głównych amerykańskich indeksów z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Główny strateg do spraw rynku SunTrust Advisory Keith Lerner, powiedział w dzisiejszym wywiadzie, że podobnie jak w innych przypadkach, kiedy indeksy amerykańskie mocno i szybko zyskiwały, ruchy te były poprzedzone równie silnymi i dynamicznymi spadkami. Jego zdaniem obecna hossa, powinna trwać, prognozy na najbliższe 12 miesięcy są umiarkowanie pozytywne. Należy jednak pamiętać o większych niż dotychczas potencjalnych zagrożeniach, które w każdej chwili mogą doprowadzić do ponownego załamania na rynkach. Lerner miał na myśli oczywiście możliwy nawrót pandemii COVID-19 połączony z drugą falą zachorowań na świecie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here