Naga MarketsOd czasu przebicia psychologicznego poziomu 4 000 kilka tygodni temu, indeks S&P 500 zyskał w tym miesiącu już ponad 4% i jest teraz o prawie 10% wyżej niż na początku roku. W tym samym czasie na rynku obligacji nastąpiła pewna przerwa: rentowność 10-letnich obligacji skarbowych jest zasadniczo stabilna od połowy marca. Niemniej jednak ekonomiści z Capital Economics trzymają się na razie swojej prognozy na koniec 2021 r. wynoszącej 4200 dla indeksu S&P 500. Spodziewają się, że wyprzedaż na rynku obligacji zostanie wznowiona w odpowiednim czasie, a to spowolni giełdy i zyski spółek.

  • Indeks S&P 500 zyskał w tym miesiącu już ponad 4% i jest teraz o prawie 10% wyżej niż na początku roku
  • Dalszy wzrost rentowności obligacji będzie wynikał głównie z wyższych rentowności realnych
  • Fed będzie musiał jeszcze bardziej zaostrzyć rzeczywiste stanowisko w polityce pieniężnej
  • Fed: obawiamy się zbyt szybkiego otwarcia gospodarki i powrotu zakażeń

Kurs S&P 500: wyższe rentowności spowolnią wzrosty na giełdach

Stabilizacja na rynku obligacji prawdopodobnie pomogła dodać paliwa do wzrostu na giełdzie. Jednak spodziewamy się, że wyprzedaż obligacji zostanie wkrótce wznowiona (podbijając rentowności). Uważamy, że to również powstrzyma dalsze wzrosty na giełdzie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci spodziewają się, że dalszy wzrost rentowności obligacji będzie wynikał głównie z wyższych rentowności realnych. Biorąc pod uwagę szybkie ożywienie gospodarcze i zobowiązanie się do utrzymywania akomodacji polityki do czasu, gdy inflacja przekroczy poziom docelowy przez dłuższy okres, uważają, że długoterminowe realne rentowności mogą dalej rosnąć, ponieważ inwestorzy coraz częściej uwzględniają fakt, że Fed będzie musiał jeszcze bardziej zaostrzyć rzeczywiste stanowisko w polityce pieniężnej.

Trzeba przyznać, że spora część pozytywnych wiadomości ekonomicznych – takich jak bodźce fiskalne i znoszenie obostrzeń – wydaje się być obecnie dyskontowana na rynkach finansowych. Jednak nadal istnieje znaczna niepewność co do tempa ponownego otwarcia i uważamy, że ożywienie gospodarcze może nadal być jeszcze szybsze, niż wielu się spodziewa. Podejrzewamy więc, że wzrost realnych rentowności wciąż może dominować, ograniczając dalsze wzrosty cen akcji – podsumowano.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta prognozy | cd projekt notowanie | notowania nasdaq | s&p 500 wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here