Naga MarketsS&P 500 zagrożony korektą, jak wynika z zachowania 10-letnich obligacji USA.S&P 500 stoi przed zagrożeniem korekty przez kolejną zwyżkę indeksu w związku z wyprzedażą amerykańskich obligacji skarbowych, jak twierdzą eksperci z Morgan Stanley – giganta bankowości inwestycyjnej. Indeks zbiera się do przekroczenia rekordowych szczytów sprzed pandemii, a poziomy te zdają się na ten moment być dość silnym oporem.

  • Notowania S&P 500 są już jedynie 0,4% niżej od rekordowych poziomów sprzed pandemii.
  • Natomiast od początku roku amerykański indeks zyskał już 4,4%.
  • Od dołka z 23 marca, S&P 500 zyskał już ponad 53%.

S&P 500 spadnie przez wzrost dochodowości obligacji

– Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że nominalne długoterminowe stopy dochodowości są w obecnie w dłuższym horyzoncie czasowym w fazie odbicia wspierane kilkoma krótkoterminowymi trendami, które mogą wydłużyć wzrosty z zeszłego tygodnia. Taki rozwój sytuacji może okazać się trudny dla wielu portfeli giełdowych, które prawdopodobnie oparte są na większym długotrwałym ryzyku niż powinny. – stwierdził w poniedziałek Michael Wilson, analityk z Morgan Stanley.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie, spowodowana tym zjawiskiem wyprzedaż na rynku akcyjnym będzie krótkoterminową korektą, która zapoczątkuje w perspektywie tygodni kolejny rajd na akcjach.

Eksperci Morgan Stanley uzasadniają wizję byczego rynku akcyjnego po korekcie tym, że wzrost dochodowości obligacji jest zwykle zapowiedzią lepszej koniunktury gospodarczej, co dodatkowo pokrywa się z prognozami banku dotyczącymi wzrostu gospodarczego w przyszłym roku.

Zobacz również: Brytyjska gospodarka nie wstanie z kolan do 2021 r., twierdzą ekonomiści

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Stopa dochodowości 10-letnich amerykańskich obligacji wzrosła o 17 punktów bazowych w tym miesiącu, osiągając nawet 0,7257% w czwartek. To najwyższy poziom od czerwca, który spowodowany został rosnącą inflacją wywołaną przez Rezerwę Federalną, która chce pobudzić koniunkturę olbrzymimi zastrzykami pieniądza do gospodarki.

– Rosnące 10-letnie stopy dochodowości będą wspierać wzrosty w akcji w finansowym, kapitałowym, energetycznym i przemysłowym sektorze – stwierdzili przedstawiciele Morgan Stanley.

S&P 500 w kierunku maksimów

S&P 500 zagrożony korektą, jak wynika z zachowania 10-letnich obligacji USA
Notowania S&P500. Źródło: tradingview.com

Tymczasem S&P500 zbliża się do rekordowych poziomów sprzed pandemii na 3393,52 pkt przekraczając pod koniec zeszłego tygodnia w trakcie sesji poziom 3387 pkt. Maksymalna cena zamknięcia z 19 lutego wynosi 3386,16 pkt. i jest wyżej od kursu z piątku o jedynie 0,4%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here