Naga MarketsS&P 500 z wybuchem zmienności, kurs euro (EUR/USD) czeka na EBCAmerykańska giełda dzięki zeszłotygodniowemu wybuchowi podażowej zmienności oraz silniejszej jednodniowej korekcie stała się o wiele ciekawsza w perspektywie kolejnych kliku tygodni, twierdzi David Jones z Capital.com. W przeglądzie sytuacji rynkowej dla Comparic24.tv skupia się między innymi na notowaniach S&P 500, które korygowały do poziomu 3400 pkt. oraz możliwemu utrzymaniu silniejszych fluktuacji w związku z istotnymi danymi makroekonomicznymi w tym tygodniu: amerykańską inflacją i posiedzeniem EBC.

  • S&P 500 nie był notowany w poniedziałek z powodu Święta Pracy w USA, jednak na rynku kontraktów terminowych indeks wybraniał wsparcia 3400 pkt.
  • Indeks od początku roku zyskuje ponad 6%, a od marcowych minimów umacnia się o ponad 56%
  • David Jones analizuje również sytuację na wykresie EUR/USD oraz kondycję ropy WTI

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P 500, kurs euro (EUR/USD) i notowania ropy WTI: analizuje David Jones

– Wielkość odbudowy indeksu S&P 500 od marcowych minimów jest niewyobrażalna. Można było odnieść wrażenie, że rynek akcyjny rósł każdego dnia, a jakiekolwiek korekty były od razu wykupowane. Jednak w zeszłym tygodniu, w związku z silniejszą korektą akcji technologicznych (…) benchmark był silniej przeceniany tracąc 3,5%. Rynek ten w kolejnych tygodniach będzie niezwykle ciekawy dla inwestorów i warto go obserwować. Szczególnie, że ma duży wpływ na resztę giełdowego świata – komentował David Jones.

Capitalcom

Jak widać na poniższym wykresie, S&P 500 ma przed sobą wiele ważnych poziomów wsparć. Pierwszy z nich to testowany właśnie 3400 pkt. i maksima z lutego bieżącego roku, następny to luka bessy pokrywająca się ze szczytami z drugiej połowy lipca oraz 23,6% zniesienia trendu wzrostowego z bieżącego roku.

Jeżeli pewność powróci na rynek giełdowy po zeszłotygodniowej wyprzedaży, to S&P 500 nie powinien mieć problemu z odbiciem. Z całą pewnością amerykański rynek giełdowy będzie pilnie obserwowany przez inwestorów – podsumowywał Jones.

Inwestorzy pilnie przyglądać będą się również parze walutowej EUR/USD, która czeka na czwartkowe posiedzenie EBC. Od marcowych dołków eurodolar umacnia się już o 11%, kosztując 12 centów więcej. Jeżeli bank centralny unii monetarnej ogłosi poszerzenie akomodacyjnej polityki pieniężnej wtedy rynek może być jednak świadkiem silniejszej korekty i wybicia poziomu 1,18 USD, a następnie 1,17 USD, co otworzy drogę do dalszej deprecjacji.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here