Naga MarketsS&P 500 z największą ilością shortów od 5 lat. JPMorgan liczy na wzrosty Pomimo niepokojów społecznych, nadal częściowo zamrożonej gospodarki i olbrzymiej skali zachorowań, amerykańska giełda nadal rośnie. Eksperci z jednego z największych holdingów finansowych na świecie tłumaczy dlaczego może to być dopiero początek.

  • Amerykańskie rynki mogą oprzeć się spadkom dzięki miliardom dolarów wprowadzanych przez inwestorów.
  • Fundusze zebrały w tym roku już 1,2 biliona dolarów.
  • Według JPMorgan alokacja środków inwestorów może osiągnąć w najbliższej przyszłości 49%.

JPMorgan o sytuacji na amerykańskiej giełdzie

JPMorgan dostrzega potencjał przepływu miliardów do akcji kosztem obligacji w celu zrównoważenia portfeli. Jak podaje Bank of America fundusze rynku pieniężnego przyciągnęły w tym roku 1,2 biliona dolarów, podczas gdy zarządzający funduszami o łącznej wartości 591 miliardów dolarów trzymają gotówkę na poziomie rzadko spotykanym w historii.

Inwestorzy są nadal niedowartościowani, a oznaki nadmiernej ekspansji ograniczają się do momentum trading’u. Wciąż jest dużo miejsca dla inwestorów, aby zwiększyć swoje alokacje akcji – napisali w notatce strategowie JPMorgan pod kierownictwem Nikolaosa Panigirtzoglou.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: GBP/USD dociera do oporu, DAX kontynuuje zwyżkę

JPMorgan twierdzi, że alokacja akcji inwestorów poza bankowych, grupy obejmującej gospodarstwa domowe, emerytury, fundusze kapitałowe i niezależne fundusze majątkowe, prawdopodobnie wzrośnie w najbliższych latach do 49%, biorąc pod uwagę niskie stopy procentowe i wysoką płynność. Obecnie udział ten wynosi 40%.

Miesięczna stopa zwrotu indeksu S&P 500 wynosi 7,95%

Akcje osiągnęły zakres, w którym martwimy się o samonapędzający się impet. Jest to bardzo trudne, gdy jesteśmy zasadniczo negatywnie nastawieni i uważamy, że ryzyko spadków jest niedoceniane. – powiedział John Roe, szef funduszy wieloasetowych w Legal & General Investment Management.

Sygnał pędowy dla amerykańskich giełd powrócił do podwyższonego poziomu. Ostatni raz sygnał wykupu był taki rozciągnięty na początku tego roku, tuż przed spadkiem giełdowym.

Nomura Securities przewiduje, że amerykańskie fundusze kontrolujące zmienność cen, których celem jest osiągnięcie określonego poziomu wahań cen, w miarę uspokajania się rynku znów będą gromadziły akcje.

Zakładana alokacja kapitału przez inwestorów niebankowych na całym świecie, źródło: JPMorgan

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here