Naga MarketsZeszłotygodniowe zamknięcie przyniosło umocnienie indeksu S&P 500 o ponad 4%, a na wykresie tygodniowym rysowała się najdłuższa świeca popytowa w tym roku. Pod względem procentowej zmiany wartości, indeks jedynie jedenaście razy w historii swoich notowań notował większą zmienność. Na chwilę przed otwarciem poniedziałkowego rynku kasowego kontrakty futures na S&P 500 zyskują około 0,2%.


2900 punktów blokuje dalsze wzrosty

Chociaż analitycy spodziewają się, że amerykańska giełda będzie nadal wzrastać, to przed testem tegorocznych maksimów indeks S&P 500 blokowany jest pod poziomem 2900 punktów, wyznaczającym czerwcowe maksima. Dynamika korekty wzrostowej z początku miesiąca pokazuje, że rynek chce utrzymać notowania powyżej 2800 pkt. (strefa S/R wyznaczana na szczytach z końcówki ubiegłego roku):

indeks sp 500
Indeks S&P 500 na wykresie dziennym

Więcej na temat przygotowania do handlu w trakcie poniedziałkowej sesji w Stanach Zjednoczonych w programie Bogusza Kasowskiego, Today in USA:

Giełdy w Europie na czerwono – tracą DAX i WIG20

Pomimo pozytywnych wartości kontraktów terminowych na rynku amerykańskim, giełdy w Europie na niespełna dwie godziny przed zamknięciem tracą. WIG20 osuwa się o 0,5%, natomiast niemiecki DAX traci ponad 0,2%. W Polsce liderem. obrotu niezmiennie pozostaje CD Projekt zmierzający coraz wyraźniej w kierunku pułapu 200 złotych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here