Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tlePrzed rozpoczęciem handlu na rynku kasowym w USA, kontrakty terminowe na indeks S&P 500 zyskują niemal 0,6% i testują najwyższe poziomy od początku maja. Rynek futures pokonuje pułap 2900 dolarów i rysuje świecę wzrostową ósmą sesję z rzędu, co jest najdłuższą tego typu serią od początku roku. Popołudniowy optymizm udziela się również indeksowi WIG20, który wzrasta o 0,7% i testuje istotną strefę oporu.


S&P 500 ponownie zmierza w kierunku historycznych maksimów?

Notowania amerykańskiego indeksu S&P 500 przesuwają się w konsolidacji od połowy lutego. W czerwcu notowania ponownie testowały marcowe minima na 2730 punktów, od których rozpoczęła się obecna korekta wzrostowa. Jeżeli wierzyć rynkowi terminowemu, to wtorkowa sesja w USA powinna otwierać się wzrostami, pozwalając ponownie wybić poziom 2900 punktów:

Kontrakty terminowe S&P 500 na wykresie dziennym
Kontrakty terminowe S&P 500 na wykresie dziennym

Więcej na temat wtorkowej sesji w USA oraz o tym, co jest najważniejsze dla rynków po drugiej stronie oceanu w programie Bogusza Kasowskiego, którego wtorkowym gościem jest Jan Kotowski, analityk Admiral Markets:

Zaproszony gość zwraca uwagę między innymi na rynek złota, zależny od siły dolara amerykańskiego: „Trzy ostatnie świece wzrostowe z długimi cieniami, pokazują, że duzi gracze na rynku złota mogli rozpocząć wyprzedaż” – komentuje Kotowski na antenie Comparic24.tv. Złoto po teście tegorocznych maksimów osuwa się dynamiczniej drugą sesję z rzędu.

W tym samym czasie DAX zyskuje ponad 1,4%, a WIG20 około 0,7%. Wśród najaktywniejszych pod względem obrotu spółek polskiej giełdy znalazły się PKO BP, Pekao oraz CD Projekt, tracący niemal 3%. Największa zmienność jest obserwowana natomiast na spółkach groszowych. Biomed zyskuje 17,5%, natomiast Ursus i Prairie osuwają się o ponad 16%.

CD Projekt od rana największym przegranym WIG20

Notowania CD Projekt pogłębiają spadki w trakcie wtorkowej sesji, tracąc najsilniej wśród 20 największych spółek GPW. Ostatecznie CDR testuje strefę pod 221 zł, gdzie przebiegają historyczne maksima rysowane w marcu bieżącego roku. Dopóki poziom nie zostanie jednak wybity i cena nie zamknie się poniżej, powinien pełnić rolę istotnego wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here