Naga MarketsW poniedziałek główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w większości na wyższych poziomach przed publikacją najnowszych raportów ofinansowych takich spółek jak PayPal Holdings Inc, Virgin Galactic i Tencent Holdings Ltd. Jedynym indeksem spadającym tego dnia był technologiczny Nasdaq 100. Inwestorzy w poniedziałek skupili się również na dalszych wskazówkach rzucanych przez Rezerwę Federalną, w których to Charles Evans i Michelle Bowman ostrzegli przed ryzykiem utrzymującej się wyższej inflacji.

  • S&P 500 znów testuje historyczne maksima (ATH) rosnąć ósmy dzień z rzędu
  • Dla głównego indeksu Wall Street jest to najlepsza seria wzrostów od 1997 roku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street nadal na zielono – S&P 500 przy rekordowych poziomach

W poniedziałek główny parkiet amerykański przeważnie oscylował na pozytywnym terytorium. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,28% co przekłada się na 103 punkty na zamknięciu. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,09%, co pozwoliło ustanowić rekord na zamknięciu, z najsilniejszą spółką rosnącą ponad 10 procent – Advanced Micro Devices (AMD). Tymczasem indeks Nasdaq 100 spadł o niecałe 0,14%, głównie przez spółkę Peloton Interactive Inc., która spadła blisko 8%.Dla S&P 500 jest to ósmy dzień wzrostów z rzędu i jednocześnie najdłuższa tego typu bycza passa od 1997 roku, czyli od 24 lat.

Tego dnia inwestorzy skupiali się również na kolejnych wypowiedziach decydentów politycznych. Charles Evans i Michelle Bowman z Rezerwy Federalnej ostrzegli przed ryzykiem utrzymującej się wyższej inflacji, co było ważnym puntem dnia. Członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej Michelle Bowman zauważyła, że nie widzi “biznesowego uzasadnienia” dla ustanowienia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), ponieważ taki format “podniósłby ryzyko i obawy”.

wykres Kurs indeksu S&P 500 H1 09.11.2021
Kurs indeksu S&P 500 H1 09.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Przemawiając podczas Women in Housing and Finance, Bowman skupiła się na kwestii inflacji, która – jak zauważyła – pozostaje wysoka. Dodała, że okoliczności, które pchają ją wyżej, prawdopodobnie utrzymają się “do końca” przyszłego roku.

Tymczasem Biały Dom nadal monitoruje wysokie ceny surowca – gazu. Zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Karine Jean-Pierre oświadczyła, że administracja będzie nadal monitorować ceny gazu w Stanach Zjednoczonych i reagować w razie potrzeby. Zastępca sekretarza podała, że rząd federalny ma “narzędzia w swoim arsenale”, aby przeciwdziałać wzrostowi cen gazu, jeśli będzie to konieczne. Ponadto, zauważyła, że administracja już poleciła agencjom regulacyjnym przyjrzeć się nielegalnym podwyżkom cen.

Warto przypomnieć, że wcześniej Joe Biden oświadczył, że ma inne możliwości obniżenia cen gazu poza sięganiem do rezerw strategicznych, a Biały Dom zaznaczył, że rozmawia z Organizacją Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznikami (OPEC+) w sprawie podwyżek.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here