Naga MarketsS&P 500 z najgorszą sesją od października, na Forex silny kurs franka i jenaStrach przed koronawirusem wywołał silne turbulencje na starcie tygodnia, ale we wtorek rano sytuacja daleka jest od paniki. Kontrakty na główne indeksy nieśmiało próbują odrabiać wczorajsze załamanie, surowce notują skromne zmiany wartości a większość par walutowych kręci się wokół wczorajszych pułapów. Trwa oczekiwanie na kolejne doniesienia o skali zagrożenia.
  • Zmiany wartości głównych walut do dolara nie przekraczają 0,15 proc. EUR/USD jest przy 1,1020, GBP/USD osuwa się pod 1,3050. USD/JPY znajduje się blisko 109,00. Waluty Antypodów nie są w stanie otrząsnąć się z wczorajszej zapaści. AUD/USD jest tuż ponad 0,6750. Za euro płacimy niemal 4,26 PLN, dolar jest wyceniany na 3,88 PLN.
  • Na Wall Street wymazano całość tegorocznej zwyżki a poniedziałkowa sesja była najgorsza od października. Kontrakt na S&P500 rośnie dziś jednak 0,5 proc. i jest 25 punktów powyżej wczorajszego minimum 3233 pkt. Futures na DAX notuje zwyżkę o podobnej skali i rośnie powyżej 13250 pkt. Do maksimów z ubiegłego tygodnia pozostało niemal 3 proc.
  • W tydzień miedź i ropa potaniały o ponad 8 proc. W przypadku metali przemysłowych walka z koronawirusem z użyciem kwarantanny czy zamknięcia zakładów pracy oznacza spadek popytu na surowiec ze strony głównego globalnego konsumenta. Ropa WTI jest wyceniana na nieco ponad 53 USD za baryłkę: niemal dolara ponad wczorajszym dnem, ale jednocześnie 12 USD poniżej tegorocznym szczytem. Niepewność na rynku w znacznym stopniu uodparnia złoto na siłę dolara – uncja kruszcu kosztuje około 1580 USD. Kilkuletnie intradayowe szczyty nie zostały naruszone, ale dzień został zamknięty najwyżej od 2013 roku.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here