Naga MarketsNa godzinę przed otwarciem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych notowania kontraktów terminowych S&P 500 sugerują, że początek nowego tygodnia nie przyniesie pogłębienia historycznych maksimów i przebicia poziomu 3 tys. punktów. W tym samym czasie WIG20 po porannych spadkach odrabia straty i przechyla szalę rynkową delikatnie na swoją korzyść. Szczegóły kondycji rynkowej przed otwarciem handlu w Ameryce w programie Bogusza Kasowskiego, Today in USA.


S&P 500 futures tracą w poniedziałek 0,2%. Co zrobi indeks kasowy?

W minioną środę S&P 500 w trakcie skróconej przedświątecznej sesji (Dzień Niepodległości w USA) rysował nowe, historyczne maksima tuż pod poziomem 3 tysięcy punktów. Piątkowa sesja również przynosiła umocnienie, nie wybijała jednak nowych szczytów. Jak na razie w poniedziałek kontrakty futures SPX tracą 0,2% i wszystko wskazuje na to, że poniedziałkowa sesja nie przyniesie kolejnego ataku byków.

S&P 500 w zeszłym tygodniu rysował historyczne maksima
S&P 500 w zeszłym tygodniu rysował historyczne maksima

Sytuacja może zmienić się w drugiej połowie tygodnia w związku z protokołami FOMC oraz przesłuchaniem Jerome Powella przed amerykańskim Kongresem (środa i czwartek)

WIG20 balansuje na 2340 pkt. Słaby w stosunku do kondycji gospodarki?

Indeks WIG20 w tym roku zyskuje 3% (YTD), w momencie gdy S&P 500 zarabia niemal 20%. Dysproporcja jest jeszcze większa, gdy pod uwagę weźmie się aktualne dane z obu gospodarek. W momencie gdy prognozy dla polskiego PKB i inflacji są cały czas mocne, to w Stanach Zjednoczonych nie zachwycają. Pomimo tego euforia w USA nadal trwa i indeksy biją kolejne rekordy, a w Polsce lokalny WIG20 ma problem z podejściem pod 2420 pkt., gdzie przebiegają tegoroczne maksima.

Indeks WIG20 rozpoczyna tydzień pod lokalnym oporem. Do 2420 pkt. nadal daleko?
Indeks WIG20 rozpoczyna tydzień pod lokalnym oporem. Do 2420 pkt. nadal daleko?

Z pozycji lidera po porannym otwarciu spadają akcje Alior Banku i miejsce to przejmują Cyfrowy Polsat oraz akcje KGHM, które po 14:00 zyskiwały po 1,37%. Po stronie spadkowiczów natomiast nadal Lotos (-2,3%), wyprzedzają go jednak akcje CCC tracące ponad 4%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here