Naga MarketsS&P 500 z kolejnym szczytem. Możliwa korekta indeksuOpór wynikający z lutowego szczytu został pokonany na początku tygodnia. Kolejne dni w całości należały do popytu, co widać po serii białych świec.

S&P500 – analiza trendu wzrostowego

Warto zapamiętać wartość 3397 punktów. Często w przypadku utworzenia historycznego szczytu, następuje ruch powrotny, czyli korekta, której koniec jest zbieżny z dotychczasowym oporem.

Ponieważ S&P500 porusza się po górnej linii wskaźnika Bollingera to trudno doszukiwać się tutaj słabości. Od początku lipca górna połowa tego wskaźnika wyznacza cały zakres ruchu tego instrumentu. Można wiec zrobić założenie, że pierwszą oznaką słabości będzie przełamanie średniej kroczącej MA20, która jest środkowa linia Bollingera. Wkrótce dotknie ona czerwonej przerywanej linii wyznaczającej potencjalny koniec korekty.

Analiza oscylatorów w takiej sytuacji raczej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Ta grupa narzędzi analizy technicznej w przypadku silnych trendów potrafi przez dłuższy czas pozostać w strefie wykupienia. A wyjście dołem z tego obszaru, to informacja o ruchu wtórnym, po którym następuje kolejny impuls wzrostowy.

Na próżno doszukiwać się podażowych wzorców na takim wykresie. Można pokusić się o zrobienie projekcji cenowych, ale one często tworzą złudna nadzieje dla posiadaczy krótkich pozycji.

Jedna z takich opcji, jest poziom 3715 punktów. Powstał on jako wydłużenie korekty z pierwszego kwartału o jedne z poziomów Fibonacciego. W tym przypadku mowa o 127%. Z jednej strony wydaje się to daleko, ale patrząc na tempo wzrostów w ostatnich tygodniach, to może się okazać, że trend wzrostowy jeszcze przyspieszy.

Jako podsumowanie chciałbym przypomnieć, że w ramach wzrostowego sentymentu, każde krótkotrwałe spadki są korektą, czyli zaproszeniem do kontynuacji trendu, a nie jego zmiany

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here