Naga MarketsS&P 500 z dalszą korektą. Analiza techniczna amerykańskiego indeksu Wskaźnik MACD w dniu 8 września rozpoczął przyjmowanie wartości ujemnych. Jest to o tyle istotne, że w tym dniu przełamane zostało wsparcie 4520 punktów. Tym samym powstał nowy dołek, który sugeruje, że swing zaznaczony na czerwono został zakończony. Ponieważ na wyższym interwale trend wzrostowy nadal ma szanse trwać, to przecenę amerykańskiego indeksu należy nazwać korektą.

Indeks S&P 500 – korekty ciąg dalszy

Teraz możemy zając się ustaleniem miejsc, gdzie może się ona zakończyć. Patrząc na wskaźnik MACD widać, że  w czterech poprzednich przypadkach, to on jako jeden z pierwszych zwiastował zmianę kierunku ruchu ceny. Przerywana linia, która jest 9-okresową średnią z oscylatora, wychodząc  na zewnątrz histogramu, co zaznaczyłem na wykresie czerwonymi prostokątami, zwiastuje potencjalną zmianę sentymentu. Taka sytuacja ma miejsce także i teraz.Warto odnotować, że poprzednie fazy spadkowe były dość gwałtowne, a pojawiające się po nich białe świece szybko wspinały się ku ostatniemu szczytowi. To ta cecha sprawiła, że MACD oferował powtarzalne i wiarygodne wygnały. Bieżąca korekta jest wolniejsza, co przekłada się na jej strukturę, gdzie widoczne są fale niższego rzędu.

Notowania indeksu S&P500
Notowania indeksu S&P500

Korzystając z mierzenia kierunkowego Fibonacciego widać, że krytyczne zasięgi znajdują się znacznie niżej. Odłożyłem dwie z serii poprzednich korekt od szczytu 4548 punktów i otrzymałem takie liczby: 4423 i 4388. Oznacza to, że przecena SP500 może być kontynuowana bez zagrożenia trendu wzrostowego na interwale D1.

Każda sytuacja jest inna i ma inne otoczenie fundamentalne oraz oczekiwania inwestorów. Nadrzędną wartością jest wielomiesięczna tendencja i chęć tworzenia nowych szczytów. Tak długo jak to trwa, to można posiłkować się wiedzą płynącą z dotychczasowych korekt i jako najbliższe wsparcie wskazać dwie ww. liczby, opisane na wykresie jako FE100.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji echo investment | jsw akcje | lira turecka pln | kurs akcji 11 bit studios | ten square games giełda | gpw dom development | 1 btc |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here