Naga MarketsS&P 500 wzrośnie do poziomu 4 tysięcy punktów, uważa Jeff SautIstnieją przeciwstawne opinie na temat kierunku, w którym zmierza indeks S&P 500, ale według jednego z największych rynkowych byków, Jeffa Sauta, jesteśmy właśnie świadkami kolejnego skoku S&P 500. Saut uważa, że jeszcze w tym roku indeks może osiągnąć poziom 4 tysięcy punktów.

  • Przekłada się to na 10% wzrostu od zamknięcia z zeszłego tygodnia.
  • W porównaniu z minimami z marca 2020 r., cena S&P 500 musiałby wzrosnąć o 83%, aby zrealizować zasięg projekcji
  • David Jones, analityk Capital.com, przygotował prognozę cenową dla wykresu S&P 500 na przestrzeni grudnia 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P 500 będzie nadal silnie rósł. Kolejny kamień milowy jeszcze w tym roku?

W miniony piątek indeks S&P 500 po raz kolejny wyznaczał historyczne maksima, na wysokości poziomu 3644,3 pkt. W tym momencie już naprawdę niewiele dzieli go od dojścia w okolice 4 tys. punktów, o których mówi Saut. A patrząc na to, że jeszcze w marcu tem sam indeks znajdował się 1400 pkt. niżej, ruch o kilka punktów procentowych w górę (około 10%) trudno uznać za nieprawdopodobny.

Jeff Saut porównuje obecne zachowanie S&P 500 do break-outów obserwowanych w okresach od 1949 do 1966, a także od 1982 do 2000 roku. Podkreśla tutaj znaczenie cyklicznego występowania rynku byka na indeksie. Mając to na uwadze, Saut jest przekonany, że S&P 500 czeka jeszcze więcej zysków w przeciągu kolejnych kwartałów – komentował David Jones.

W związku z tym, jeśli chodzi o krótkoterminową prognozę dla ceny S&P 500, grudzień 2020 r. bez wątpienia przyniesie szybkie zyski, uważa Jones. Indeks podczas ostatniej sesji listopada tracił co prawda 0,5%, jednak cały miesiąc kończył ze wzrostem w zakresie o ponad 10%, co jest jedną z najwyższych wartości w tym roku oraz niezaprzeczalnie na przestrzeni wielu wcześniejszych miesięcy.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRevolut wprowadził na polski rynek ofertę depozytowo-kredytową Revolut Banku
Następny artykułBitcoin alternatywą dla cyfrowego dolara – uważa historyk ekonomiczny
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here